Як відповідати на питання в інтерв'ю.

Під час інтерв'ю у потенційного роботодавця виникає ряд каверзних питань. Навіть досвідчений претендент іноді не може швидко знайти підходящу відповідь. Для того щоб на всі питання відповісти у вигідному для себе варіанті, необхідно заздалегідь передбачити «підводні камені» інтерв'юера.
Інструкція
1
Відповідаючи на запитання в інтерв'ю, завжди говорите правду. Рано чи пізно не зовсім правдива інформація буде розкрита силами служби безпеки або кадровим фахівцем, при розмові з колишнім керівником. Якщо на той момент ви вже вступили на посаду, це може стати приводом для роботодавця розлучитися з вами.
2
Відповідаючи на питання, не бійтеся помилитися. Пам'ятайте, що враження про кандидата складається не тільки на підставі відповідей на поставлені запитання. Оцінка проводиться ще і за зовнішнім виглядом, і за рекомендаціями, і за манерою триматися.
3
Практично на кожному інтерв'ю ставлять запитання про причини пошуку нової роботи. Відповідаючи на нього, посилайтеся на відсутність можливостей для професійного розвитку. Обов'язково опишіть свої досягнення на колишньому місці і відзначте, що тепер готові до виконання нових завдань.
4
Не згадуйте в якості причини пошуку нової роботи незадоволеність заробітною платою, кадровики можуть засумніватися у ваших комунікативних та професійних навичках. Дайте відповідь на це запитання: «Відсутність можливостей для кар'єрного зростання». Роботодавці позитивно дивляться на кандидатів, які прагнуть просунутися службовими сходами.
5
Причину можна називати будь-яку, тільки пам'ятайте про одне правило. Яка б не була справжня мотивація до пошуку нової роботи, ні в якому разі не зачіпайте при співбесіді тему взаємин з начальством. Відповідайте завжди коректно по відношенню до колишнього керівництва.
6
Роботодавець ставиться насторожено до претендента, у якого була тривала перерва в робочому стажі. У цьому випадку відповідайте, що не хотіли розпорошуватися на тимчасові заробітки і знаходилися в пошуках дійсно гідною компанії. Поважними причинами в цьому випадку також служать переїзд на нове місце, народження дітей, навчання і т.д. У будь-якому випадку завірте свого потенційного керівника, що всі ці проблеми вирішені, і ви готові приступити до нової роботи.
7
Якщо ви проходите інтерв'ю на посаду не по своїй спеціальності, будьте готові до відповідного питання. Розкажіть про своє бажання розширити кругозір і придбати досвід у новій сфері діяльності. Це охарактеризує вас як людину допитливого і потенційного в плані придбання нових навичок, роботодавець це оцінить.
8
Відповідаючи на будь-яке питання на інтерв'ю, прагнете показати повагу до співрозмовника. Вислухуйте до кінця, не перебивайте, не прагнете довести свою точку зору у що б то не стало. Всі ваші доводи повинні бути обгрунтованими і не суперечити один одному. Пам'ятайте, що ви всього лише здобувач, на цю вакансію претендує кілька гідних кандидатів, і ваше завдання - стати кращим з них.
Необов'язково бути публічною особою, щоб привернути до себе увагу мас-медіа. Якщо ви відзначилися в якому-небудь справі, наприклад, зайняли почесне місце на міжнародному конкурсі або врятували дитину з палаючої будівлі, значить ви стали інформаційним приводом. Цей термін означає в журналістиці потенційно цікава подія для аудиторії. І щоб не стушуватися під увагою представників ЗМІ, слід заздалегідь дізнатися, як відповідати на запитання журналістів.
Вам знадобиться
  • - дзеркало;
  • - винна пробка (для розминки мовного апарату).
Інструкція
1
Якщо ви не знаєте відповіді на питання, замість дурних припущень краще дайте відповідь чесно - "поняття не маю". Щирість завжди подобається людям, за допомогою цього прийому свою кар'єру побудував відомий журналіст Ларрі Кінг. Якщо ви є представником компанії або партії - подякуйте за питання, і пообіцяйте прокоментувати ситуацію в наступний раз.
2
Тренуйте спонтанність мовлення. Це вміння говорити на близькі до питання теми, але не відповідати при цьому нічого конкретного. Головна умова - зв'язаність і логічність відповіді, а так само впевненість у своїх словах.
3
Дайте відповідь журналісту питанням на питання, щоб уникнути неприємних тим в розмові. Можна, наприклад, запитати "А чому ви цим цікавитеся?". Журналіст може почати виправдовуватися і це поставить вас в більш вигідне становище або просто допоможе уникнути неприємного питання.
4
Запропонуйте журналісту розібратися в проблемі разом. Такий варіант знизить тиск на вас і допоможе діалогу продовжитися в легшій формі.
5
Якщо ви є одним з учасників прес-конференції та поставлене запитання є для вас незручним, пошліться на те, що тема конференції інша, або часу на подібні питання залишилося мало, але наступного разу ви точно дасте розгорнутий коментар. Інший варіант - скажіть, що звіт з даного питання ви ще не бачили і статистика ще не до кінця готова, але зате ви готові розповісти про що-небудь іншому (вам, як оповідача, більш вигідному). Якщо питання грунтується на припущенні - парирує тим, що віддаєте перевагу розмовляти про більш конкретні речі.
Зверніть увагу
Журналісти, як правило, готують питання заздалегідь і намагаються дізнатися про майбутнє співрозмовника набагато більше. Будьте готові, що вони можуть заздалегідь поговорити з вашими колегами, друзями або родичами, або знайти що-небудь незвичайне про вас в інтернеті.
Корисна порада
Перед інтерв'ю чи прес-конференцією корисно зайнятися мовної гімнастикою. Проговорите скоромовки, зробіть руху мімічними м'язами обличчя. Хороший спосіб розминки - читати якийсь текст з винної пробкою в роті. Розім'явши артикуляційний апарат, ви будете говорити набагато легше і впевненіше.