Як писати так, щоб було зрозуміло.

Інтернет давно перевершив Гайд-парк свободою самовираження. Люди звертаються за допомогою до фахівців на форумах, діляться ідеями, пропонують послуги ... Однак, щоб тебе зрозуміли, необхідно грамотно і зрозуміло викладати свої думки.
Інструкція
1
Є таке спостереження: «Хто ясно мислить, той ясно виражається». Добре обміркуйте своє повідомлення, перш ніж візьметеся за олівець або клавіатуру.
2
Подумки складіть план статті: вступ, основна частина, висновок. Пам'ятайте, що занадто довгий текст читатимуть тільки в тому випадку, якщо по цікавості він не поступається кращим витворам Дюма-пера. Тому пишіть коротко, щоб основна ідея не заблукала в зайвих фразах.
3
Намагайтеся писати невеликими абзацами, в кожному з яких розвивається певну тезу. Не відхилятися від теми: нову думку розвивайте в новому параграфі. Тези підкріплюйте доречними прикладами.
4
Уникайте довгих заплутаних фраз. Не всі читачі зрозуміють, що саме ви хотіли сказати, якщо їм доведеться пробиратися крізь нетрі причетних і дієприкметникових оборотів. Складносурядні і складнопідрядні пропозиції краще розбити на два попроще.
5
Уникайте граматичних помилок, особливо якщо зверніться до грамотної аудиторії. Якщо увагу читача привернула особливо безглузда орфографічна помилка, цілком можливо, що сенс фрази від нього вислизне. Та й важко всерйоз сприймати людину, яка справляє враження неука. Не покладайтеся на автоперевірка орфографії Word - використовуйте словники і довідники.
6
усне і письмове мовлення дуже засмічують слова-паразити і слова, які делікатно прийнято іменувати зв'язками. Всіляко уникайте недоречного вживання спілок «як би», «типу»: «Я його, як би, люблю», «Ми, типу, друзі» та іншого словесного сміття, який робить мову неохайною, а сенс фрази - туманним.
7
Уникайте тавтології - шукайте синоніми слову, дотримуючись при цьому міру. Приїлися штампи навряд чи можна назвати синонімом: «чорне золото» замість «вугілля», «люди в білих халатах» замість «лікарі» набили оскому читачам.
8
Готову статтю перечитайте через деякий час, на свіжу голову, або покажіть її знайомим. Врахуйте їхні зауваження.
Корисна порада
Читайте хорошу літературу, щоб навчитися грамотно і переконливо висловлювати свої думки.