Як пофарбувати катер.

Білий катер на тлі синіх хвиль - цей вид приємно радує око. Ретельна фарбування не тільки привертає увагу, але і забезпечує захист корпусу від впливу води та повітря. Щоб не відшаровувалася фарба і судно не іржавіло, перед фарбуванням потрібно виконати підготовку поверхні.
Вам знадобиться
  • - шліфувальне обладнання;
  • - абразивні матеріали;
  • - кисті;
  • - грунтовка;
  • - шпаклівка;
  • - фарба або емаль;
  • - лак.
Інструкція
1
Видаліть стару фарбу і іржу з усією поверхні катера. Способи шліфування залежать від матеріалу корпусу. Для сталевої поверхні обов'язкове піскоструминна обробка. З алюмінієвої поверхні іржа прибирається абразивним папером з крупним зерном (№ 36-40). Шорсткості дерева шліфують абразивної папером (№ 36-40). Може так статися, що під знятими шарами виявиться дефект - маленькі пори, тріщини, дірки. Щоб попередить текти судна, позбудьтеся від них за допомогою шпаклювальних матеріалів.
2
Для дерев'яних поверхонь необхідна водостійка обробка. Приклейте до деревини тканину, просочену епоксидним клеєм. Після висихання клею, сгладьте нерівності шпаклівкою і дайте просохнути. На шорсткі поверхні металевого корпусу після шпаклівки нанесіть декілька шарів грунтовки. Ретельно просушуйте кожен шар. Грунтовка прибирає нерівності, відновить міцність корпусу. Вона покращує і зчеплення шару фарби з поверхнею судна і його антикорозійний захист.
3
Підберіть тип фарби в залежності від матеріалу корпусу. Для фарбування алюмінієвих корпусів використовуйте епоксидні і поліуретанові системи. Пентафталевая фарба і емаль з шаром захисного лаку використовується для різних металевих і дерев'яних поверхонь. Окрасьте корпус катера після ретельної просушки захисних шарів. Почніть роботу з підводної частини судна: днища і частини бортів по смузі ватерлінії. Потім пофарбуйте надводну частину - палубу. Можна використовувати в роботі краскопульт або кисть. Якщо ви використовуєте кисть, наносите фарбу тонким шаром. Рівномірно розтирайте фарбу по поверхні, рухаючись від носа до корми. Дочекайтеся повного висихання і повторіть забарвлення катера. Бажано після другої просушки покрити поверхню судна лаком.
Зверніть увагу
Не використовуйте при забарвленні свинцеві білила, залізний сурик і охру червону - вони прискорюють процеси корозії металу.
Корисна порада
Вибирайте фарбу з урахуванням її антикорозійних властивостей. Уповільнює розвиток корозії алюмінієва пудра, білила титанові і білила алюмінієві.