Як виховати в собі дисципліну. Як працювати над собою.

Щоб успішно вирішувати проблеми, що виникають на життєвому шляху, потрібно володіти неабиякою силою волі. Дисциплінованого людині не важко ніколи не спізнюватися, стежити за своїм здоров'ям, і в цілому, перемоги над труднощами йому, здається, даються легко. Але як же здолати в собі лінь і апатію?
Інструкція
1
Сформулюйте головну причину, по якій вам не вистачає дисциплінованості. Можливо, в дитинстві вас сильно опікали, оберігаючи від усіх труднощів, і розвивати бійцівські якості характеру просто не було необхідності. У кожному разі будьте впевнені, що виховати в собі потрібні навички вам по плечу.
2
Створіть систему мотивації. Навіщо вам змінювати себе в принципі, що це дасть? Що станеться, якщо ви будете продовжувати потурати своїм слабкостям? Чітко уявіть, як зміниться життя, коли ви самостійно зможете керувати нею. Намітьте результат, до якого потрібно прагнути.
3
Перестаньте постійно дорікати собі в слабоволии, так ви тільки погіршує ситуацію. Розробіть поетапний план, який допоможе вам перетворитися на дисциплінованого людини. Почніть з елементарного планування свого часу.
4
Записуйте всі справи, якими потрібно зайнятися протягом дня, особливо ті, від яких ви схильні ухилятися. Наприклад, якщо варити кашу вранці потрібно, але страшно не хочеться, внесіть цей пункт в список, так ви точно не забудете про корисний сніданок. Розмістіть перелік справ на видному місці.
5
Постарайтеся не відступати від наміченого графіка, будьте пунктуальні. Спочатку труднощі здадуться нездоланними, не вірте цьому відчуттю, воно скоро пройде. З часом ви звикнете до впорядкованості та перестанете відчувати стрес.
6
Займіться спортом, він відмінно дисциплінує. Можна почати з ранкової зарядки, а потім перейти до більш серйозних тренувань. Постійно покращуючи свої результати, ви навчитеся долати лінь і заодно знайдете прекрасну фізичну форму.
7
Продумайте систему заохочень за кожне додатково взяте на себе зобов'язання, за кожну маленьку перемогу. Вдалося всього за пару днів підготуватися до складного іспиту? Преміює себе походом в кіно або святковим обідом в улюбленому кафе. Частіше нагадуйте собі, що здатні багато чого добитися, варто лише захотіти.
Воля - це свідоме управління своєю поведінкою, здатність мобілізувати сили на подолання труднощів, що стоять на шляху до мети. Воля може бути сильною і слабкою, що обумовлюється мотивами поведінки, досвідом людини, її звичками і переконаннями. Специфіка вольового психічного процесу у свідомому зусиллі людини, який спрямований на активізацію всіх його можливостей для досягнення мети. А так як воля є важливою психологічною передумовою успішної діяльності, важливо виховати її в собі правильно.
Інструкція
1
Для початок потрібно чітко визначити мотивацію. У кожному вольовому дії можна виділити два етапи: підготовчий етап і виконавчий етап. На підготовчому етапі усвідомлюється мета, визначаються шляхи і засоби досягнення мети і приймається рішення. На виконавчому етапі відбувається виконання прийнятого рішення.
2
Важливо усвідомити доступність мети. Постановка цілей, яких дана людина не в силах досягти, послаблює його волю і створює звичку не доводити розпочату справу до кінця. В свою чергу легкодоступні цілі не розвивають волі і не виробляють вміння боротися з труднощами, долати перешкоди. Мети дії повинні бути доступні людині, але вимагати великих зусиль для їх досягнень.
3
Візьміть листок паперу і ручку. Расчертите його на два стовпці. Лівий стовпець назвіть «Що я хочу?», А правий стовпець назвіть «Що я для цього роблю?». Заповніть вийшла таблицю. Проаналізуйте її і доповніть олівцем у стовпці «Що я для цього роблю?» Ті варіанти дій, які можуть допомогти вам досягти мети. Тобто яких не вистачає на ваш погляд. Написи олівцем будуть вважатися стимулюючими кроками, які послужать для вас ефективним способом для розвитку волі.
4
Як варіант можна спробувати ознайомитися з різною мотивуючої літературою, яку можна знайти як на прилавках в книжкових магазинах, так і в Інтернет. Можна забезпечити собі перегляд подібних відео. Наприклад, фільм під назвою «Секрет». Це підніме вам настрій і додасть більше енергії для досягнення вольового процесу.
5
Не забувайте себе радувати і заохочувати, коли у вас щось виходить. Наприклад, похід в ресторан або в кінотеатр, покупка нового одягу і т.д. Це вельми важливо для вашого емоційного стану.
6
Напевно у вашому оточенні є люди, які домоглися досить великих висот. Їх поведінка, стиль життя можуть послужити для вас прикладом. Поспостерігайте за ними. Випишіть для себе в блокнот те, що вам може допомогти і періодично перечитуйте свої записи.
7
Можна почати практикувати медитацію. Вона надихне вас і допоможе виховати в собі волю. В процесі медитації у вас почне змінюватися мислення в позитивну сторону, що дуже сприятливо позначиться на досягненні вашої мети, створюючи ефективну мотивацію.
8
Кожен день люди виходять на новий старт, починають з чистого аркуша, який вольні розписати за своїм бажанням. Це непросто. Але в один прекрасний день, виконавши велику роботу над собою, ви зрозумієте, що ваші зусилля не пройшли даром.