Як організувати клінінгову компанію.

Команда майстрів чистоти з клінінгової компанії сьогодні стає вигідною альтернативою звичним штатним прибиральницям. З цієї причини адміністрація великих офісних центрів охоче вдається до послуг сторонніх фірм. Цей напрямок у бізнесі ще тільки розвивається, спробувати себе в ньому може практично кожен бажаючий - значних вкладень для створення клінінгової компанії не потрібно.
Вам знадобиться
  • -договору з адміністрацією великого об'єкта комерційної нерухомості;
  • -невелике складське приміщення;
  • -менеджер по персоналу з досвідом масового підбору і знанням кадрового діловодства;
  • -брігада прибиральників (кількість працівників залежить від розміру обслуговується об'єкта);
  • -Комплекти спецодягу;
  • -інвентарь, а також витратні матеріали для прибирання (засоби побутової хімії).
Інструкція
1
Оберіть формат для своєї майбутньої фірми - перш ніж стати універсальним постачальником клінінговим послуг, потрібно утвердитися на ринку, використовуючи одну, найбільш прибуткову схему роботи. Можна займатися разової прибиранням будь-яких приміщень - приватних, офісних, складських. А можна відразу укласти договір на щоденне обслуговування одного великого об'єкта - офісного або торгового центру, великого підприємства з великою прилеглою територією. Другий варіант, безсумнівно, краще, так як звільняє від постійного головного болю, пов'язаного з пошуком клієнтів, і забезпечує фірмі стабільний дохід.
2
Створіть для своєї клінінгової компанії "базу" - на перших порах вам знадобиться не офіс, а саме складське і підсобне приміщення для зберігання інвентарю, витратних матеріалів, зберігання і прання спецодягу. Всі переговори з клієнтами ведуться на їх території, вам знадобиться тільки обладнати якесь місце для зустрічей з кандидатами на отримання роботи у вашій фірмі.
3
Організуйте пошук персоналу для організації робіт з прибирання приміщень. Займатися всіма організаційними питаннями самостійно буде складно, тому доцільно з самого початку обзавестися помічником, відповідальним за підбір персоналу і роботу з ним. Добре, якщо це буде фахівець з досвідом роботи в масовому підборі (працював на великому виробничому підприємстві або в роздрібній торговельній мережі). Визначати кількість прибиральників потрібно з розрахунку 800-1000 квадратних метрів приміщення на один восьмигодинний робочий день для однієї людини.
4
Закупіть для свого персоналу спецодяг і професійне обладнання для прибирання приміщень. "На озброєнні" у вас обов'язково повинні бути універсальні візки, які замінять мішок для сміття і відро з водою одночасно. Не зайвим виявиться серед прибирального інвентарю також потужний пилосос.
Корисна порада
Організуйте для своїх працівників навчання - багато великих клінінгові фірми (особливо в столицях) проводять спеціалізовані курси для підготовки "клірингових" кадров.Разработайте і упровадите у своїй фірмі систему техніки безпеки - інструктує перед вступом на роботу нових співробітників, щоб уникнути або хоча б знизити ризик отримання травм під час роботи.