Як відрізнити глюкозу від фруктози.

Рекомендації лікарів пацієнтам, які страждають надмірною вагою, головним чином полягають в обмеженні вживання продуктів, що містять велику кількість швидких вуглеводів. При їх розщепленні цукор швидко потрапляє в кров, і це призводить до збільшення ваги. Тому багато хто намагається купувати продукти без вмісту цукру. Але в такому разі в них зазвичай міститься фруктоза. Відповідь на питання, наскільки доцільною є така заміна, може бути отриманий тільки при умінні відрізняти глюкозу від фруктози.
Інструкція
1
Глюкоза і фруктоза відносяться до класу вуглеводів (сахаридов). Глюкоза - це основне джерело енергії в організмі, клітини якого здатні засвоювати її в повному обсязі для забезпечення метаболічних процесів. Фруктоза, на відміну від глюкози, майже повністю поглинається печінкою, в клітинах якої вона перетворюється в жирні кислоти. Візьміть до уваги, що зловживання продуктами, що містять фруктозу, може призводити до серцево-судинних захворювань і надлишкової ваги.
2
Глікемічний індекс - це показник швидкості розщеплення продукту і перетворення його в легко засвоювану глюкозу. Враховуйте, що у фруктози він набагато менше, тому продукти, що містять фруктозу, зазвичай призначаються пацієнтам, що страждають на цукровий діабет. Однак при надмірній вазі вона не рекомендована.
3
Фруктоза приблизно в півтора рази солодше цукру, тому, використовуючи фруктозу, можна знизити споживання цукру. Таким чином, продукти з фруктозою показані людям з жовчнокам'яної хворобою, алергіями, ішемією серця і т.д. Важливо пам'ятати, повністю замінювати фруктозою глюкозу не можна здоровим людям, так як в клітинах печінки відбувається синтезування жирних кислот. А це призводить до ожиріння.
4
У певних випадках вживання фруктози корисніше, ніж глюкози. Наприклад, при тривалій напрузі організму: заняттях спортом, водінні автомобіля, в літньому віці. Її особливості в прискоренні процесів метаболізму алкоголю, зміцненні імунітету, стабілізації рівня цукру в крові використовуються при виготовленні дієтичних продуктів і ряду лікувальних препаратів.
5
Важливо знати, що відчуття насичення прямо залежить від рівня глюкози в крові, а фруктоза не впливає на відчуття ситості. Тому якщо ви не будете стежити за кількістю вживаних в їжу продуктів з фруктозою, є ризик швидко «заробити» надлишкову вагу.