Як перебудовуватися на дорозі. Як навчитися перебудовуватися починаючому водієві.

Перешикування на автомобілі в різні смуги повинно здійснюватися з повною оцінкою дорожньої ситуації. Адже саме в цей момент відбувається велика кількість дрібних аварій через неуважність водія. Та й інші учасники руху повинні бути гранично уважні до тих машин, які здійснюють різні маневри, часто без включення сигналу повороту.
Інструкція
1
Для вчинення будь-якої маневру на дорозі оціните дорожню ситуацію. Ви завжди повинні тримати під контролем всіх учасників руху, їх положення на дорозі. Під особливим контролем мають бути хаотично перебудовувати автомобілі та мотоциклісти, які часто їздять поза центром смуги, а між рядами.
2
Перед перестроюванням з ряду на середній швидкості, подивіться в бічне дзеркало заднього виду того боку, в яку збираєтеся перебудуватися. Ви повинні оцінити відстань до наступної по цій смузі машини і її швидкість. Буває так, що машина знаходиться далеко, але її швидкість настільки висока, що ви не встигнете безпечно перебудуватися до її наближення.
3
Якщо машин немає, і ви можете зробити маневр. Увімкніть поворотник і ще раз подивіться в дзеркало. Дорожня ситуація змінюється щосекунди. Можливо, в цей момент з вашого ряду теж хтось починає перестроювання і може вас не помітити. У цьому випадку, пропустіть спочатку його.
4
При взаємному перестроюванні, наприклад, з двох крайніх смуг в центровую смугу, пріоритет має той автомобіль, який перебудовується з правого ряду.
5
Для перестроювання на великій швидкості в щільному потоці дочекайтеся, поки на вільній смузі не утворюється «віконце». Розженете машину до швидкості потоку смуги, на яку ви збираєтеся перебудуватися. Включивши поворотник і оцінивши ситуацію в бічне і заднє дзеркала заднього виду, почніть маневр. Швидкість вашого автомобіля не повинна знижуватися (тільки в екстреному випадку). Інакше інші учасники руху, які опиняться за вами, змушені будуть пригальмовувати.
6
У момент перестроювання уникайте заметів і кренів кузова, машину не повинно кидати по смузі. А для цього траєкторія маневру не повинна бути великою.
7
При перестроюванні не забувайте дивитися і на попереду йде транспорт. Інакше ви ризикуєте втратити контроль над ситуацією на своїй смузі.