Як навчити дитину буквах. Як навчити дитину цифрам і буквам.

Щоб навчити дитини буквах, перш за все, потрібно зацікавити дитину, так як в цьому віці він робить тільки те, що йому цікаво. Навчання потрібно перетворити на гру. Не малу роль грає і вибір букваря, він повинен містити безліч складів з різними буквами і слів з поєднання цих складів, короткі пропозиції і розповіді. Ну і звичайно буквар повинен бути барвистим і з безліччю ілюстрацій. Навчання дитини буквах можна починати з трьох років.

Отже, для того щоб навчити дитину буквах, є кілька методів: 1. Потрібно намалювати на кольоровому папері букви або цифри (по одній), потім за допомогою скотча приклейте букву або цифру до якої-небудь плоскій поверхні, щоб дитина бачила. Розкажіть йому, що це буква «А», і не забудьте перед сном попросити його показати вивчені букви. Таким чином, кожен вечір додаючи по букві або цифрі, ви швидко навчите дитину алфавіту.2. Якщо ви з дитиною, наприклад, стоїте де-небудь в черзі, знайдіть плакат із зображенням букв або цифр і показуючи маляті букви попросіть його назвати їх. Це допоможе вам закріпити раніше отримані знання і з користю для дитини провести время.3. Можна скористатися магнітною або музичної абеткою і одночасно вивчати кольору і букви. Дітям це дуже нравітся.4. Попросіть дитину в будинку знайти букву «А», не важливо, де в книзі, газеті або на картинці і не забудьте за правильно виконане завдання йому подякувати, наприклад, можна дати йому який-небудь презент. Це допоможе стимулювати бажання дитини виконувати ваше заданіе.5. Для навчання дитини буквах використовуйте крейда, щоб малювати на асфальті букви або ціфри.6. При навчанні використання імен або іграшок, полегшить запам'ятовування дитиною букв. Спочатку назвіть букву, потім назва іграшки або ім'я, що починається, на цю букву і попросіть дитину повторити за вамі.7. Можна алфавіт записати на диктофон, включати його дитині, але таким чином, щоб він повторював букви.Скорость навчання вашої дитини алфавітом або цифрам залежить від вашого творчого підходу до цієї справи. Ні коли не змушуйте дитину вчити букви, читати, рахувати або писати, інакше у нього повністю пропаде бажання цим займатися, зробіть так, щоб він сам був зацікавлений у цьому. Не перевантажуйте дитину, достатньо в день вивчати по одній букві.

Традиційне навчання читанню починається з вивчення букв. Але багато дітей ніяк не можуть запам'ятати ці незрозумілі символи. Для досягнення результату проводити заняття краще в формі гри.
Інструкція
1
Виріжте з кольорового картону кілька великих букв. Краще, якщо це будуть голосні або букви, що мають відношення до самої дитини і його близьким. Зазвичай малюк легко запам'ятовує букви, з яких починається його ім'я та імена його родичів. Не старайтесь одразу охопити імена всій численної рідні, для початку краще зупинитися на 3-5 буквах.Можно повісити ці літери на чільне місце і періодично називати їх дитині. А можна зробити фотоальбом, в якому буде фотографія родича, а поруч - «його» буква. Разом з малюком розглядайте фото близьких, промовляйте їх імена і звертайте увагу на кольорові «символи», розташовані поруч із зображенням. Коли дитина засвоїть 3-5 букв, фотоальбом можна буде поповнити новими фотографіями і яскравими літерами.
2
Ліпіть букви з пластиліну або солоного тіста. Ця заняття дозволяє не тільки з цікавістю провести час, а й відмінно розвиває дрібну моторику дитини .
3
Щоб дитина швидко вивчив алфавіт, можна пограти з ним в наступну гру. Зображайте ту чи іншу букву власним тілом, наприклад, встаньте рівно і розставте в сторони руки. Ця фігура буде нагадувати букву Т. Дитина повинна вгадати її і повторити за вами. Потім можна помінятися ролями.
4
Робіть букви з рахункових паличок, дроту, мотузки або нитки. Пропонуйте дитині дописати на папері зламані букви, тобто ті в яких не промальований той чи інший елемент.
5
Вигадуйте і свої ігри на вивчення букв. І пам'ятайте, дитина краще запам'ятовує інформацію, коли задіяно декілька видів пам'яті. Тому заняття повинні проходити в русі, з використанням наочних матеріалів і звукового супроводу.
Корисна порада
Вчіть з дитиною назви звуків, а не букв. Якщо малюк вивчить «ЕМ» замість короткого «М», йому буде складно поєднати букви у склади. Замість звичного і рідного «Мама» у нього буде виходити безглузде «Ем-А-Ем-А».