Як організувати прогулянку в дитячому саду. Як для дет. саду можна оформити малюнки для дітей на асфальті.

Прогулянка - обов'язкова складова денного режиму в дитячому садку. Як правило, для дітей у віці від півтора років передбачені дві прогулянки: ранкова і вечірня, тривалістю один-два години кожна.
Інструкція
1
Перевірте готовність і безпеку обладнання на ділянці, де будуть гуляти діти. Всі снаряди для дитячих ігор повинні бути надійно укріплені, щоб не створювалися екстрені ситуації.
2
Спостерігайте за відповідністю одягу дітей пори року і погодних умов. Не допускайте, як переохолодження, так і перегрівання дитячого організму.
3
Подбайте про те, щоб діяльність дітей на прогулянці носила різноманітний характер, не допускайте монотонності і одноманітності. Прогулянка - такий же елемент розвитку фізичного та інтелектуального стану дитини, як і інші методи роботи з дітьми. Складіть план прогулянкової діяльності з чіткими структурними етапами і з позначенням мети і завдань на кожному з них.
4
Включіть в прогулянку з вихованцями дитячого садка такий метод розвитку особистості дитини, як спостереження. Наприклад, можна провести спостереження за темою «Зима». Акцентуйте увагу дітей на основних ознаках даної пори року. Можна ставити їм питання типу: «Хлопці, подивіться собі під ноги. Що покриває землю? »,« Давайте подивимося на дерева, що з ними сталося? »,« Ви бачите метеликів, мух, коників? Куди вони зникли? »І т.п.
5
Додайте в прогулянку ручна праця, як елемент розвитку дитячої особистості. Наприклад, можна організувати прибирання доріжки від опалого листя, озброївшись невеликими віниками, або полив квітів на клумбах з маленьких дитячих лійок і т.п. Формуйте у хлопців позитивне ставлення до такого роду занять.
6
Не забувайте і про рухомі і творчих іграх під час дитячої прогулянки. Вибирайте гри на свій розсуд, важливо, щоб вони відповідали віковій категорії групи, були різноманітними, безпечними для дітей, і несли в собі певні розвиваючі цілі. Приміром, з рухливих ігор, це можуть бути «Горілки», «Хованки», «Морські фігури» і т.п. До творчих ігор можна віднести: «Малюнки на асфальті», «Хто знайде найкрасивіший листочок?», «Ліпимо сніговика» та ін.
Прогулянка є одним з важливих моментів в режимі дитячого дошкільного закладу. Грамотне проведення прогулянки дозволяє педагогу вирішувати багато виховні та освітні завдання. Ретельна підготовка до проведення прогулянки забезпечить результативність діяльності дітей.
Вам знадобиться
  • - обладнання для організації діяльності дітей;
  • - план прогулянки.
Інструкція
1
Розробку прогулянки почніть з календарного планування. Її цілі і завдання повинні відповідати поточним планам на даний період часу. Включіть в програмне зміст прогулянки виховні, навчальні та розвиваючі завдання.
2
Підготуйте все необхідне обладнання для організації діяльності дітей. Зверніть увагу на виносної матеріал. Він повинен відповідати змісту прогулянки, відповідати вимогам безпеки. Крім того, внесений матеріал повинен бути підібраний відповідно до віку дітей. Обов'язково перевірте кількість іграшок. Їх має вистачити для всіх дітей. Неприпустимо, щоб хтось із дошкільнят випробував недолік обладнання для гри.
3
Складіть короткий план прогулянки і зафіксуйте його на картці. Це дозволить планомірно здійснити намічені завдання. Крім того, це полегшить проведення прогулянки.
4
Обов'язково налаштуйте вихованців на прогулянку. Нехай вони відчують радість від майбутньої діяльності. У такому випадку вона виявиться продуктивною. Крім того, гарний настрій у поєднанні з фізичними вправами сприятиме поліпшенню загального самопочуття дошкільнят.
5
Підготуйте ділянку для проведення прогулянки. На ньому не повинно бути отруйних або колючих рослин, грибів, чагарників з ягодами. Крім того, необхідно прибрати все сміття з території ділянки. Перекопайте пісок у пісочниці. Це допоможе підготувати пісочницю до приходу дітей, а також дозволить виявити можливий сміття в піску.
6
При проведенні прогулянки обов'язково чергуйте види діяльності дошкільнят. Прогулянку почніть з спостереження. Це можуть бути спостереження за об'єктами живої і неживої природи, людьми різних професій.
7
Включіть в прогулянку трудову діяльність. Це може бути допомога хлопців у розчищенні ділянки від снігу, восени - листя і т.д.
8
Закінчите прогулянку рухомий грою. Необхідно, щоб ця гра була узгоджена з інструктором з фізичного виховання дитячого садка. Гра повинна бути спрямована на відпрацювання того чи іншого фізичної вправи.