Як скласти професійне резюме.

Правильно складене резюме значно підвищує шанси знайти бажану роботу. Дотримуйтесь вимог, що пред'являються більшістю роботодавців до його написання та оформлення.
Інструкція
1
Почніть резюме з пункту «Особисті дані». Вкажіть прізвище, ім'я, по батькові в називному відмінку, використовуючи для написання великі літери. Повідомте дату народження і ваше сімейне становище. Включіть в перший пункт резюме контактну інформацію: номери телефонів (стільниковий, робочий, домашній); при наявності доступу до таких засобів зв'язку, як e-mail, ICQ та ін., повідомте і їх.
2
Оформіть другий розділ резюме як «Кваліфікаційні дані». Максимально стисло і чітко в двох-трьох реченнях сформулюйте інформацію, що стосується вашої кваліфікації. Вкажіть, який розряд, категорію, стаж ви маєте. Напишіть так, щоб у роботодавця або рекрутера, які прочитали цей пункт резюме, не залишилося жодних питань.
3
Складіть третій розділ резюме, який буде характеризувати основну мету вашого пошуку. Тут ви повинні вказати бажану посаду, вимоги та побажання до майбутнього робочого місця. Не пишіть банальних фраз типу: «Хочу отримати цікаву і високооплачувану роботу».
4
Додайте четвертий розділ в ваше резюме під назвою «Освіта». Складіть список навчальних закладів, шкіл, інститутів, курсів і т.д., які ви коли-небудь закінчували або де продовжуєте вчитися. Повідомте детальну інформацію по кожному місцю навчання: - дати початку і кінця навчання в кожному навчальному закладі; - місце навчання; - спеціальність, отриману в кожному освітньому закладі.
5
Зробіть п'ятим розділом резюме «Досвід роботи». Складіть список, що містить в собі всі місця роботи та займані посади у хронологічному порядку. Почніть з останнього місця. Вказуйте в кожному випадку мотиви звільнення.
6
Додайте наступний розділ «Додаткова інформація». Вкажіть в ньому відомості про рівень володіння комп'ютером, знання яких-небудь комп'ютерних програм, ступеня володіння іноземними мовами тощо.
7
Можна включити в резюме розділ «Рекомендації», якщо ви ними володієте. Вкажіть особисті дані людини, що рекомендує вашу кандидатуру, його місце роботи і займану посаду.
Корисна порада
Оформляйте резюме в друкованому варіанті, використовуючи програму Word, шрифт Times New Roman, розмір 10-12 кеглів. Обсяг резюме - 1 лист.
Від резюме залежить отримання нової посади. З перших рядків у роботодавця повинно виникнути бажання взяти вас на роботу. Тому воно повинно включати найважливішу інформацію про вас і ваших здібностях.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер
Інструкція
1
Напишіть ПІБ по центру лістаФамілію, ім'я, по батькові можна надрукувати шрифтом більше, ніж решта тексту.
2
Вкажіть особисті данниеЕтот блок можна написати з правого боку аркуша. Сюди входить дата народження, адреса проживання, телефон, e-mail.
3
Опишіть мету резюме Мета включає назву посади в тій компанії, куди ви спрямовуєте свою професійну резюме . У цілі пишіть одну посаду. Якщо ви претендуєте на кілька посад у певній компанії, краще скласти резюме для кожної з них.
4
Складіть пункт «Освіта» Навпаки слова «Освіта» напишіть вища/середня професійна. Далі пишіть в хронологічному порядку зворотній послідовності рік вступу-рік закінчення навчального закладу, його назва, інститут/факультет, назву спеціальності.
5
Перерахуйте професійні курси в розділі «Додаткова освіта» Вказуйте ті, які можуть знадобитися в роботі тієї посади, яку ви хочете отримати. Пишуться вони також в хронологічному порядку в зворотній послідовності.
6
Зробіть пункт «Досвід роботи» Почніть з останнього місця роботи, інформуючи про посаду, назву організації та основних функціях. Якщо у вас багатий досвід роботи, якого вистачить на заповнення 2-х сторінок, то включіть в професійне резюме тільки самі значимі місця роботи або останні 4.
7
Вкажіть додаткові відомості, які стануть в нагоді в тій організації, куди потрібно скласти резюме Можна перерахувати володіння комп'ютерними програмами, оргтехнікою, іноземними мовами з рівнем знання, наявність водійських прав та власного автомобіля. Згадайте про отримані нагороди, участь у проектах, які допоможуть отримати зазначену посаду.
8
Напишіть ваші професійні качестваЕтот пункт необов'язковий. При чому не треба писати прості прикметники типу «комунікабельний», «відповідальний» і т.д. Краще дати розгорнутий опис того, що ви вмієте. Наприклад, вміння працювати в команді, швидко вирішувати конфліктні ситуації, керувати людьми, своєчасно виконувати план роботи тощо.
9
Вкажіть дату створення резюме
Зверніть увагу
Не пишіть слово "Резюме" в заголовку і не завантажуйте його зайвою інформацією, яка не відноситься до одержуваної посади.
Корисна порада
Резюме складайте в надрукованому вигляді, шрифтом Times New Roman з 12 або 14 розміром.