Як перевірити гроші на детекторі.

Проведення готівкових розрахунків з грошовими коштами вимагає особливої уважності. Сьогодні число фальшивих купюр по всьому світу досить велике, тому існує висока ймовірність того, що до вас може потрапити підроблена банкнота. Розраховувати на візуальний контроль і визначати справжність грошей на дотик не варто, краще скористатися для цієї мети детектором валют.
Вам знадобиться
  • Детектор справжності валют.
Інструкція
1
Виберіть детектор достовірності валют, який припускаєте використовувати. Існує кілька типів детекторів, кожний з яких має свої особливості, переваги і недоліки. Досить поширені ультрафіолетові пристрої для виявлення підробок. Крім того, їх можна використовувати і для перевірки справжності паспортів, атестатів про освіту, водійських прав, кредитних карток, цінних паперів і т.д. Розглянемо для прикладу правила користування популярним детектором PRO-4.
2
Встановіть прилад на стіл або інший зручний рівне місце. Огляньте детектор, щоб переконатися у відсутності видимих несправностей корпусу і робочої частини.
3
Підключіть пристрій до електричної мережі і встановіть перемикач на передній частині корпусу в положення «Включено». При цьому загориться люмінесцентна ультрафіолетова лампа.
4
Візьміть підлягає перевірці банкноту, помістіть її на робочу область приладу і уважно розгляньте. При ультрафіолетовому освітленні папір не повинна світитися, але повинно спостерігатися світіння особливих люмінесцентних міток, невидимих при природному освітленні.
5
Якщо банкнота фальшива, виготовлена із застосуванням звичайної («небанківської») білого паперу, то її видасть характерне яскраве світіння. Однак таке ж світіння дає справжня купюра, яка побувала в агресивному середовищі. Тому в разі сумнівів, перш ніж приймати остаточне рішення про справжність купюри, проведіть додаткову перевірку, використовуючи інші доступні способи.
6
Якщо фальшива купюра виготовлена з паперу низької якості, наприклад, газетної або промокальним, вона не буде світитися, але не дасть якісного зображення деталей і мікрорельєфу. В цьому випадку вилучіть купюру з обігу.
7
Зверніть увагу також на видимість водяних знаків. Справжні знаки в ультрафіолетовому освітленні практично не видно, а підроблені проглядаються досить добре.
8
Використовуйте детектор для перевірки справжності купюр не більше 8-ми годин поспіль. В іншому випадку може статися перегрів корпусу приладу і ультрафіолетової лампи.