Як зв'язати шапку новачкові. Як закривати петлі на шапці шкарпетці.

Шапка - саме гідне починання для тих, хто тільки вчиться в'язати. Тут немає нічого складного, головне - уважність, щоб не втратити петлі.
Вам знадобиться
  • Спиці, моток однотонної пряжі, вільний час
Інструкція
1
Самая найпростіша модель шапки, пов'язаної спицями - «панчоха». Для цього потрібно купити моток товстої пряжі і п'ять штук товстих спиць (№6). Купуючи пряжу, потрібно дивитися, щоб в стограмовому мотку було не менше ста метрів, краще 120-150 м.
2
Далі вимірюємо свій обхват голови або голови того, кому збираємося пов'язати подарунок, кравецьким сантиметром. Число набираються петель відповідатиме сантиметрам обхвату голови плюс п'ять петель. Наприклад, при обхваті голови 55 см потрібно набрати 60 петель плюс ще одна петля для об'єднання петель в коло. Якщо ви вибрали більш тонку пряжу і більш тонкі спиці, кількість набраних петель потрібно збільшити.
3
Набираємо петлі на дві складені разом спиці. Потім набрані петлі обережно розподіляємо на чотири спиці, по колу. П'ята спиця - робоча. Дві крайні петлі з'єднуємо в одну, пров'язуючи їх одночасно. Далі в'яжемо шапку по колу звичайної лицьової в'язкою. Для цього просовуємо п'яту спицю крізь петлю за напрямом «від нас», захоплюємо нитку пряжі і протягаємо її крізь петлю. Цю операцію проробляємо з усією кількістю петель на спицях. Невсипно стежте за числом петель, це важливо. Іноді вони мають властивість пропадати, а іноді можуть з'явитися зайві. Відхилення в ту або іншу сторону не сповільнювати позначитися на зовнішньому вигляді готового виробу.
4
Коли довжина створюваної шапки здасться вам достатньою, приміряйте її. Якщо вас все влаштовує, значить пора закінчувати шапку. Зробити це можна двома способами. Перший спосіб: спочатку закрити всі петлі і потім закріпити шапку в вузол за допомогою товстої голки і нитки пряжі. Другий спосіб: поступове закривання петель по колу. Для цього через кожні 8 петель дві петлі пров'язуємо разом. Коли на спицях залишиться чотири петлі, простягаємо через них нитку пряжі і закріплюємо вузол з виворітного боку. Шапка готова.
Серед різноманітних оригінальних моделей одягу та аксесуарів, модних в останні сезони, часто зустрічається шапка- носок , нерідко з'являється у продажу в модних магазинах. Зовсім не обов'язково купувати таку шапку в бутику - володіючи початковими навичками в'язання гачком, ви зможете зв'язати її самостійно, вибравши або літній, або зимовий варіант - залежно від типу пряжі.
Інструкція
1
Якщо ви хочете пов'язати річну шапку, використовуйте бавовняну або бамбукову тонку пряжу. Для теплої шапки використовуйте напівшерстяну пряжу в кількості 250 м на 100 г і гачок №4. В основі такої шапки лежить зв'язаний гачком коло, який обв'язується по спіралі, починаючи з верхівки, з додатком петель.
2
Зв'яжіть ланцюжок з шести повітряних петель і замкніть її в кільце. Обв'яжіть кільце по колу стовпчиками без накиду. Для того щоб в'язаний коло виходив рівним і акуратним, постійно додавайте петлі на око, домагаючись найбільшої рівномірності. Додавайте петлі в першому ряду кола, пров'язуючи в кожну повітряну петлю по два стовпчики без накиду.
3
Починаючи другий ряд кола, пров'язуйте по два стовпчики в кожну другу петлю. Таким чином, одна петля пров'язується одним стовпчиком без накиду, а друга - двома. У третьому ряду пров'язуйте кожну третю петлю з надбавкою у вигляді двох стовпчиків без накиду.
4
Додавати петлі нескладно - для цього просто пров'яжіть в одну і ту ж петлю двічі однакові стовпчики без накиду, заводячи гачок тільки за нитку верхівки, або ж за обидві нитки.
5
Якщо ви будете додавати петлі, пров'язуючи тільки за верхню дужку, в'язання буде менш щільним. Якщо ви хочете отримати дійсно теплу шапку, пров'язуйте петлі, обхоплюючи відразу дві нитки.
6
Довяжіте рівне коло діаметром 10 см і переставайте додавати петлі, продовжуючи обв'язувати коло по спіралі. Ви помітите, як через два-три ряди полотно починає опускатися вниз, формуючи «трубу» під пов'язаним кругом.
7
Продовжуйте в'язати по спіралі «трубу», поки не досягнете потрібної довжини. Кінчик нитки зав'яжіть і сховайте на виворітного стороні шапки за допомогою гачка. Загорніть краї шапки кілька разів - ваша шапка готова.