Як обрізати пружини ваз 2109. Як зняти пружини на дев'ятці.

Міняючи пружини на нестандартні, автолюбителі в основному намагаються підвищити або знизити дорожній просвіт або жорсткість пружин. Один з найпростіших способів знизити дорожній просвіт - вкоротити, тобто підрізати кілька витків стандартної пружини. Чи можна це зробити самостійно?
Інструкція
1
Перш ніж обрізати пружини на ВАЗ, необхідно задуматися про наслідки. Жорсткість пружини обернено пропорційна кількості активних витків. При обрізанні витків ви зміните не тільки деформацію пружини, але і її довжину. При укорочуванні пружини на один виток довжина зменшується на один крок витка - 48,22 мм, при двох витках - відповідно, на 96,44 мм. При вільної довжині пружини 434 мм ви отримаєте загальну довжину для стандартної пружини - 294,427 мм, для обрізаної на один виток - 260,164 мм, на два витки - 255,901 мм. При цьому від зміни кількості витків жорсткість системи збільшується пропорційно їх видалення.
2
Укоротивши пружину на два витки, ви збільшите її жорсткість на 33%, а також зменшите її довжину під навантаженням на 13%. При цьому дорожній просвіт зменшиться на 40%.
3
Укорочуючи пружину, не розраховуйте на порівнянний ресурс зі стандартною пружиною через зрослі напружень на решту витки. Не вкорочуйте також колишні у вживанні пружини, а краще купіть нові.
4
Обрізаний кінець пружини спирайте на чашку нижнього важеля передньої підвіскою, моста - задньою підвіскою, але ні в якому разі не кладіть в чашку кузова. Якщо щось і трапиться, то змінити важіль або переварити чашку набагато простіше, ніж ремонтувати кузов.
5
При стандартних амортизаторах спокійно обрізайте задню пружину на один виток. Звичайно, невеликий преднатяг буде, але пружина чи не випаде при повністю вивішеному колесі. Якщо відріже більше або поставите пружини коротший, тоді шукайте амортизатор з більш коротким штоком або перенесіть нижче його кріплення за допомогою відповідних кронштейнів.
6
Обрізаючи пружину, пам'ятайте, що крок навивки у неї до кінця зменшується, утворюючи майданчик для обпирання. Обрізавши витки, ви зменшите цю площадку і зросте напруга на чашку. Щоб забезпечити рівномірне спирання обрізаної пружини на чашку, відпустіть останній виток. Для цього нагрійте його до 600 градусів і остудіть на повітрі. Цю процедуру виконуйте газовим пальником, щоб розігрівати тільки один кінець пружини. При цьому будьте дуже обережні, оскільки велика вірогідність пошкодження деталі.