Як підібрати автопідсилювач. Як правильно вибрати автопідсилювач.

Автомобільний підсилювач необхідний для підняття рівня вхідного звукового сигналу. Від правильного вибору даного обладнання залежить якість звучання акустичного системи.
Інструкція
1
При виборі підсилювача зверніть увагу на якість збірки пристрою. Уважно огляньте корпус на предмет тріщин, поганих з'єднань і багатьох інших дрібниць. Умовним показником вихідної потужності у даних приладів є фізичний розмір і вагу. Існує думка, що чим важче підсилювач, тим краще його характеристики. Однак зараз промисловість випускає пристрої, які мають тонкий корпус і мають відмінні параметрами.
2
Зверніть увагу на клас звуку, якому належить даний підсилювач. Для пристроїв класу А-В важливим показником вихідної потужності є величина допустимого струму запобіжника харчування. Пам'ятайте, що для такого обладнання характерні великі розміри корпусу і підвищені виділення тепла.
3
Клас D - це цифрові підсилювачі потужності звуку. Для них розміри і значення струму фактично не грають ролі. Для даного типу основним критерієм відбору є вартість, тому тут дивіться головним чином на стан вашого бюджету. Якщо ви шукайте дешевий варіант цифрового підсилювача, то зверніть увагу на таких виробників як Power Acoustik та Boschmann. Вони випускають підсилювачі, які фактично не поступаються більш дорогим аналогам.
4
Пам'ятайте, що автопідсилювач повинен мати потужність, яка на 10-20% менше, ніж потужність встановлених в автомобілі динаміків. В іншому випадку високий ризик отримати неузгодженість двох блоків, що може призвести до виходу з ладу колонок.
5
Не забудьте перевірити якість сполучних проводів і товщину кабелю, який є живильним. Параметри проводів обов'язково підбирайте з урахуванням характеристик вашого підсилювача. Для цього ви повинні знати потужність, яка вказана в технічній документації акустичної системи і кількість виходів RCA у магнітоли.
В даний час фірм, типів, класів і потужностей підсилювачів - величезна кількість.

Основними параметрами при підборі підсилювача до колонок або, як правильно, акустичних систем (АС) є: - Музична (Music), інакше програмна (Program) потужність (Вт); - опір (Ом). Програмна потужність, що це? Будь АС володіє 3 видами потужності: пікова потужність (Peac), Program (music) потужність і RMS потужність (протягом деякого часу з енної потужністю на АС подається сигнал рожевого шуму, так перевіряються життєві функції і її працездатність) . Сигнал для розрахунку програмної потужності представляють у вигляді усередненого музичного сигналу, з загасаннями і списами. Такий сигнал, на відміну від рожевого шуму, легше відтворюється АС і гріється вона менше. Саме з RMS потужності вираховується програмна потужність, яка приблизно дорівнює подвійній RMS. Ще в 2 рази більше програмної - пікова потужність, але для того щоб підібрати підсилювач на неї не варто звертати уваги, так як вона тривати на АС всього кілька міллісекунд.Как правило, в паспортах АС пишуть всі 3 види потужності, якщо ж вказується якась одна, то порахувати програмну потужність не складно. Вона вираховується також і з інших стандартів виміру: AES, EIAJ та ін. 4 або 8 Ом складає опір більшості систем. Для того щоб правильно підібрати підсилювач, увагу потрібно обов'язково звертати на те, яку потужність може видати підсилювач і при якому опорі. Це, як правило, вказується в його параметрах. Можна підключати АС паралельно (через спеціальні роз'єми) .R заг = (R1xR2)/(R1 + R2) - це формула, для обчислення загального опору 2 паралельно підключених колонок, де R1 і R2 - опору відповідних систем. При однаковому опорі у обох АС, можна опір однієї просто поділити на два. Підключення до підсилювача потужності системи з опором менше, ніж мінімально можливе для нього - заборонено! Завжди перевіряйте за паспортом опір підсилювача і загальний опір з'єднаних колонок. Якщо підсилювач працює в режимі моста, то 2 канали об'єднуються і результуючий опір збільшується. Кожен підсилювач має тільки одну RMS потужність і саме під неї і вибирається АС. Не можна допускати, щоб підсилювач працював з «кліпающей» перевантаженням, в такому випадку навіть мала потужність може пошкодити АС!