Як знайти роботу в Швейцарії.

Швейцарія є однією з найбільш сприятливих для життя і роботи країн, проте для іноземців існують певні правила і вимоги, без виконання яких роботу отримати не вдасться. Перед пошуком вакансій потрібно залагодити безліч документальних проблем і пройти відповідні перевірки, які дозволять згодом влаштуватися на будь-яку посаду.
Вам знадобиться
  • - пакет документів;
  • - дозвіл на проживання
Інструкція
1
Перед пошуком роботи підготуйте відповідний пакет документів (дипломи, супровідні листи і резюме), оскільки це є дуже важливим моментом при пошуку вакансій закордоном. Наявність рекомендацій і досвіду є одним з найбільш ключових чинників при прийомі на роботу в Швейцарії.
2
Здійснюйте пошук вакансій на різних сайтах рекрутингових агентств, швейцарських сайтах з пошуку роботи та сайтах певних корпорацій.
3
Пріоритетним при прийомі на певну посаду буде знання німецької мови, однак є можливість знайти вакансію тільки з англійською, особливо якщо за плечима є достатній досвід. Багато компаній вимагають вільного німецької, однак у багатьох випадках фірми беруть співробітників і без такого, оскільки часто немецкоговорящие працівники можуть не підходити по багатьом іншим вимогам.
4
Розсилайте максимальну кількість резюме, чекайте нових відгуків, не зупиняйтеся при відмовах. Намагайтеся дізнатися реальну причину відхилень ваших документів, адже завжди є шанс щось виправити. Додайте своє резюме на порталах з пошуку роботи, таких як Monster або Dice. І перед тим, як отримати реальну посаду, вам доведеться пройти велику кількість телефонних співбесід, після яких вас можуть запросити в країну вже на очну ставку.
5
Після укладення контракту отримаєте дозвіл на проживання. Далеко не всякий роботодавець береться за оформлення такого документа, проте самі ви зробити його не зможете. Для того щоб отримати дозвіл роботодавець надає в міністерство по зайнятості та імміграційну службу докази того, що ніхто з швейцарців та інших проживаючих в країні іноземців не може зайняти дану посаду. В імміграційній службі існують певні квоти на різні типи дозволів (на сезонні роботи, тимчасові роботи та роботи за контрактом).
6
Як тільки ви знайшли відповідного роботодавця, який згоден оформити дозвіл, з ним потрібно обговорити додаткові питання: хто оплатить дорогу до країни, хто оплатить медичну страховку і чи буде хтось допомагати в пошуку житла, а хто буде його оплачувати .