Як зменшити ампери.

Трапляється, що споживаний струм того або іншого навантаження занадто великий. Він швидко розряджає акумулятор або батарею, викликає спрацьовування захисту в блоці живлення або перевитрата електроенергії. Чи можна зменшити цей струм?
Інструкція
1
Щоб зменшити струм, споживаний лампою розжарювання, просто зменшіть напруга на ній тим чи іншим способом (наприклад, включивши дві лампи послідовно або застосувавши диммер). Споживаний струм зміниться не по лінійному, у випадку зі звичайним резистором, а по більш складному закону, оскільки опір нитки залежить від температури. З цієї причини потужність, що виділяється на лампочці, також зміниться не по квадратическому, а по більш складному закону. Крім цього, відзначено, що зниження напруги на лампочці вдвічі здатне продовжити її термін служби в 10-100 разів, однак її коефіцієнт корисної дії, який у цього джерела світла і так дуже малий, також зменшиться ще в кілька разів.
2
Аналогічним чином, тобто шляхом зниження живлячої напруги, спробуйте зменшити споживаний струм будь-який інший резистивного навантаження, наприклад, обігрівача, зрозуміло, з відповідним зниженням виділеної потужності. Те ж саме можна зробити і з світлодіодом збільшивши номінал струмообмежувального резистора.
3
Пам'ятайте, однак, що з усякого правила є винятки. Не намагайтеся, наприклад, плекати дуже напругою імпульсний блок живлення - у нього при зниженні вхідної напруги струм споживання, навпаки, зростає. Якщо воно занадто мало, такий блок навіть може вийти з ладу. Але не слід вважати, що для зниження споживаного струму імпульсного блоку живлення його слід живити підвищеною напругою. Це для нього теж небезпечно.
4
Також не намагайтеся подібним чином зменшувати споживаний струм асинхронного електродвигуна, та й щодо колекторного двигуна таку операцію слід здійснювати з обережністю. Якщо напруга понизити настільки, що двигун під навантаженням зупиниться, він може згоріти. Вирішити цю проблему при застосуванні колекторного двигуна можна, застосувавши замість стабілізатора напруги стабілізатор струму.
5
Деякі види освітлювальних приладів - люмінесцентні і галогенні лампи - не виносять тривалого харчування зниженим струмом. Перші при цьому виходять з ладу з тієї причини, що ртуть не переходить з рідкого в газоподібний стан. Розряд в атмосфері інертного газу без домішки ртуті згубний для електродів. По друге ж при зниженій температурі нитки не починається так званий галогенний цикл. До того ж, і ті, й інші лампи іноді харчуються від мережі через імпульсні блоки живлення.
Зверніть увагу
Не приєднуйте люмінесцентні лампи до мережі безпосередньо, без баласту. Дотримуйтесь правил електробезпеки.