Як говорити басом. Як понизити голос.

При постановці вистави чи іншої інсценування може виникнути необхідність говорити басом. Але як бути в тому випадку, якщо голос актора не відповідає цим вимогам?
Інструкція
1
Спробуйте просто вимовляти слова більш низьким голосом, ніж той, яким ви говорите зазвичай. Практика показує, що самостійно змінювати свій голос під силу практично кожному. Причому при імітації баса, на відміну від імітації фальцету, голосові зв'язки майже не втомлюються, навіть якщо говорити таким голосом досить довго.
2
Технічні засоби відкривають додаткові можливості по зміні тембру голосу. Для цього може використовуватися навіть звичайний магнітофон, якщо на ньому є перемикач швидкості протягання стрічки. В основному такий перемикач зустрічається у котушкових магнітофонів, але іноді зустрічаються і у касетних диктофонах. Щоб голос вийшов басовим, програвайте фонограму на меншій швидкості, ніж та, на якій вона записувалася. Врахуйте однак, що одночасно відбудеться уповільнення темпу, тому здійснюючи запис, говорите дещо швидше, ніж потрібно.
3
Існують пристрої для зміни тембру голосу без зміни темпу мови. Вони бувають аналоговими і цифровими. Перші з них складаються з односмугових модулятора і демодулятора. Змінюючи частоту гетеродина під демодуляторе, можна міняти тембр голосу. Другі ж прилади обробляють сигнал по складному алгоритму за допомогою так званих цифрових сигнальних процесорів. Користуючись будь-яким з таких пристроїв, просто говорите в мікрофон, попередньо встановивши регулятором бажану величину зміщення тембру.
4
Найбільш зручно змінювати тембр голосу за допомогою комп'ютера. Використовуйте для цього будь аудіоредактор, наприклад, безкоштовну і кроссплатформенную програму Audacity. Вона дозволяє змінювати тембр як разом з темпом, аналогічно магнітофону, обладнаному перемикачем швидкості, так і окремо від неї, як описаний вище спеціальний прилад, який використовує однополосную модуляцію з подальшою демодуляцией.
Бас-гітара - струнно-щипковий, частіше електронний музичний інструмент, що водить в більшість складів естрадних ансамблів. Завдяки поширеності музиканти іноді просто називають його «бас», по виконуваної функції (низькі ноти, як правило, іншим інструментах доручаються). Від правильної постановки рук і корпусу залежать як зручність виконання на басу, так і технічна точність партії.
Вам знадобиться
  • - бас-гітара;
  • - кабелі;
  • - комбопідсилювач;
  • - медіатор (необов'язковий).
Інструкція
1
Підключіть бас-гітару до підсилювача. Перед включенням переконайтеся, що на всій апаратурі і самому інструменті гучність зведена на мінімум. Налаштувати її можна буде після включення. За зауваженнями досвідчених музикантів і звукорежисерів, завдяки цій маленькій мірі обережності всі електронні прилади прослужать довше і будуть менше зношуватися.
2
Грати на басу можна сидячи або стоячи, залежно від цього тримати бас-гітару доводиться трохи по-різному. Більш зручним вважається сидяче положення музиканта: стілець повинен бути такої висоти, щоб коліна не терпли. Злегка розведіть ноги і поставте корпус бас-гітари між ними. Гриф при цьому повинен розташовуватися в лівій руці.
3
Головка грифа повинна розташовуватися на рівні плеча або трохи вище. Перевірте, наскільки вам зручно: якщо рука не доводиться тягнутися до першого ладам або згинати руку в лікті занадто сильно на середніх і останніх, значить, положення лівої руки ідеально.
4
Права рука розташовується ліктем на виступі корпусу. Кисть може розташовуватися в декількох місцях над звукоснимателями, залежно від бажаного ефекту. Щоб домогтися більш соковитого або приглушеного звуку, переміщайте руку уздовж струн. Використовуйте медіатор або грайте пальцями, залежно від власних уподобань та художніх завдань.
5
При виконанні стоячи загальні принципи такі ж: гриф повинен знаходитися на такій відстані від плеча, щоб не доводилося ні тягнутися, ні згинати руку. Різниця полягає в тому, що налаштувати положення баса потрібно за допомогою ременя.
Зверніть увагу
Як правило, на бас-гітарі грають стоячи: це положення на сцені дозволяє активно рухатися і брати участь в сценічній дії. Зокрема, під час концертів музикант може брати участь у деяких хореографічних сценах з обмеженим набором рухів.