Як придумати бренд.

Бренд - це те, по чому впізнають вашу фірму. Часто саме над його розробкою б'ються кращі уми рекламного бізнесу. Адже відомо, що як човен назвеш, так вона і попливе. Те ж саме стосується і бренду. Щоб працювати ефективно, він обов'язково повинен відповідати ряду вимог.
Інструкція
1
Подумайте, адже не завжди бренд - це якесь мудре назву. Найвідоміші світові корпорації мають достатньо прості імена, які або складаються з перших складів імені, або з назв улюблених фруктів або водойм. Безпрограшний варіант - назвати компанію по імені її засновника. Але тільки дієво це, коли ім'я рідкісне і запам'ятовується. Якщо ж ні, то потрібно що-небудь до нього додати (поєднання цифр, букв або символів), щоб вийшло помітно, хльостко і точно.
2
Якщо варіант з улюбленими назвами або ім'ям вам не підходить, щоб придумати якісний бренд, визначитеся зі специфікою вашої компанії. Дуже часто назви фірм складають із скорочених назв тих галузей, якими вони займаються. Наприклад, «Роснано», «Газпром» і т.д. Буває, що до місця застосована абревіатура стає символом компанії на багато років.
3
Пам'ятайте, що дуже впадають в очі і добре запам'ятовуються не тільки короткі слова, але і достатні довгі назви. Допускається для бренду використовувати і три, і чотири слова.
4
Цифри, лапки, смайли і інші символи - те, що теж може допомогти вам зробити бренд оригінальним і незабутнім. Однак тут потрібно бути обережними з кількістю використовуваних знаків. Якщо їх буде занадто багато, то це може змастити всю картину. Тому необхідно дотримуватися тонкий баланс між цифрами та літерами. Це допоможе вашому бренду виглядати і звучати дуже нестандартно. Однак у випадку, коли ваша мета - людей шокувати і так домогтися популярності, то, звичайно, для вас немає ніяких перешкод.
5
У кожному разі, бренд повинен відповідати тому, що ви робите. Адже якщо все буде вдало продумано і оформлено, то саме з цією назвою люди будуть асоціювати вашу діяльність. І саме на нього ви будете працювати.
6
Створіть асоціації, які виникають, коли ви чуєте чи інша назва. Зупиніть свій вибір на тому, яке більш приємно і при проголошенні, і коли його можна почути. Спробуйте поряд з розробкою бренду придумати до нього і гасла. Тоді стане зрозуміло, чи зможете ви з ним працювати.
7
Презентуйте свою назву. Для цього вам необхідно зібрати певну групу респондентів, які й будуть оцінювати придуманий вами бренд. Ідеально буде, якщо ви відразу зможете протестувати свою назву. Спробуйте використовувати з тим продуктом, для якого воно передбачається. Якщо люди беруть асоціацію, значить, все зроблено і підібрано правильно. Можна стверджувати ідею і починати використовувати.
Корисна порада
Коли придумаєте ім'я для своєї компанії, обов'язково перевірте, чи немає в країні (а ще краще) в цілому світі фірми зі схожою назвою. По-перше, це може викликати велику плутанину, по-друге, у вас можуть виникнути проблеми, якщо ім'я захищене авторськими правами. Адже штрафи за плагіат досить відчутно б'ють по кишені.
У час, коли хочеш створити щось, настає той момент, коли все вже готове і найголовніше - зацікавити оточуючих у тому, що ти зміг зробити. Отже, як же придумати такий бренд, цікавий для оточуючих?
Інструкція
1
Подумайте, як би ви на місці покупця асоціювали той товар, що є в наявності. Наприклад, якщо ви займаєтеся приватною підприємницькою діяльністю, то зацікавити у своєму товарі ви постараєтеся з самого початку. Тобто придумати якусь назву, свій власний бренд. Головне зробити його таким, який би був легкий для сприйняття і притягував, був магнітом для обивателів, щоб кожен бал зацікавлений дізнатися якомога більше про даний бренд, про його діяльність. Сфера діяльності, впливає на дуже багато чого, то, що ви виберете, визначить, наскільки успішна буде ваша діяльність. Як говориться «як корабель назвеш, так він і попливе». Не варто так само вдаватися до того, щоб видозмінювати чужі бренди, адже це буде виглядати як звичайна пародія на оригінал і надовго не затримається в умах людей.
2
Визначте спосіб вибору бренду назви. Для цього ви можете дотримуватися принципу звичайних імен, спираючись на більш прості і на щось схожі імена, але тоді не дивуйтеся, що ваш бренд плутають з іншими. Принцип описових імен призведе до того, що описуючи продукцію, що не буде запам'ятовуватися відвідувачам, адже бренд повинен запам'ятовуватися. Географічний принцип досить поширений, але не завжди кличемо належний ефект. Найпростішим і чинним способом створити бренд, є основа на психико-асоціативному ряду, це допомагає сприйняттю споживача і викликає довіру. За принципом «Сам собі ворог» ви можете знайти оригінальне ім'я своїй справі, але яке матиме негативні асоціації, чим викличе відторгнення у покупця.
3
Не забудьте про те, що бренд повинен бути особливим, мати свою родзинку і секрет, який би притягував оточуючих. А так же кажучи про свій бренд, він в першу чергу повинен подобатися і радувати вас самих, а вже якщо ви самі насолоджуєтеся тим, що робите і тим під якою назвою ви це робите, то оточуючі оцінять ваші труди по достоїнству. Є маленька хитрість, якою можна скористатися при виборі назви: намагайтеся не використовувати букви «у», «а» і «о», а добре для бренду підійдуть слова з буквами «е» і «и», вони додадуть дзвінкість і краще запам'ятатися.