Як використовувати шафран.

Шафран називають «Царем спецій». У перекладі з арабської "za'faran" означає "жовтий". Квітка цієї рослини дуже красивий, його ніжні бархатисті тичинки мають сильний, злегка гіркуватий аромат. Шафран вважається найдорожчою пряністю у світі. Його отримують з рилець квітки, які зривають і обробляють тільки вручну. Для того щоб отримати 1 кг шафрану, необхідно перебрати сотні тисяч квітів. За рахунок високої трудомісткості його отримання, спеція цінується дуже високо.
Інструкція
1
Як приправа шафран стали застосовувати в Середні століття. Зараз він широко поширений в Південній Європі, Індії, Китаї. Шафран має специфічний пряножгучій гіркуватий смак, тому кладіть його в блюдо в дуже малих кількостях.
2
Додавайте шафран як прянощі в прозорі супи, супи з баранини, ягняти, рибні супи і запіканки, а також в бульйони. Доречно буде використовувати шафран і при приготуванні східних традиційних страв з м'яса і птиці, а також для плову.
3
Сьогодні ця спеція продається у вигляді готового порошку насиченого жовтого кольору з характерним запахом. Відміряйте потрібну кількість спеції спеціальної ложечкою на 1-2 мілілітра, через брак такої беріть шафран, як кажуть «на кінчику ножа».
4
Кладіть порошок у вже готову страву, але обов'язково дайте йому час ввібрати пряний аромат спеції, для цього посипте шафран, перемішайте і накрийте кришкою блюдо на 3-5 хвилин. Шафран додасть гарний золотистий колір, приємний аромат і пікантний смак.
5
Можна використовувати шафран і як харчовий барвник для підфарбовування сирів, лікерів, вершкового масла, але попередньо обов'язково випробуйте на малій кількості речовини, справа в тому, що ця спеція дуже вибаглива і не в усіх рідинах розчиняється так, як хотілося б .
6
Як ароматизатор шафран застосовуйте у виготовленні кондитерських виробів, таких як печиво і кекси. Додайте половину чайної ложки спеції в тісто і випікайте.
7
Гурмани ж перед вживанням радять трохи прожарити шафран, потім розтерти його в порошок, розчинити його в теплому молоці і тільки потім додати в блюдо.
8
У східній медицині шафран широко використовується і в даний час. Він входить до складу більше 300 лікарських засобів. Рильця шафрану відмінне болезаспокійливе, серцевий засіб. Він очищає нирки і сечовий міхур, розгладжує шкіру, зміцнює нервову систему, стимулює обмін речовин, допомагає при сильних головних болях, хворобах печінки і виразці шлунка. Він створює веселе, радісний настрій. В даний час проводяться дослідження властивостей шафрану, його впливу на зорову систему людини.
9
У стародавні століття шафран використовували в якості барвника, фарбуючи взуття в червоний колір. В середні віки його використовували як барвник для тканин, а придворні дами використовували його для підфарбовування волосся і суконь. За рахунок великого вмісту ефірних масел шафран використовували і як дороге пахощі.