Як визначити натуральний шовк.

Натуральний шовк протягом декількох тисяч років вважається однією з найбільш розкішних тканин, своєрідною елітою в текстильному світі. Сучасні технології, що дозволяють отримати практично стовідсоткові аналоги цього матеріалу, ускладнюють процес розпізнання справжнього шовку. Щоб захистити себе від обману з боку недобросовісних продавців, необхідно мати уявлення про способи визначення натуральної тканини.
Інструкція
1
Проведіть хімічний експеримент, розчинивши в 150 кубічних сантиметрах води 16 грамів сульфату міді, 10 грамів гліцерину і каустичної соди. В отриманий прозорий розчин опустіть шматочок шовку. Якщо тканина справжня, вона повністю розчиниться.
2
Звертайте увагу на ціну: натуральний шовк не може коштувати дешево. Якщо ви тикнете в шовкову тканину сигаретою, на поверхні залишиться лише пропалені дірочка, а сам матеріал не загориться і не буде тліти. Прикладіть шовкове виріб до щоки. При цьому ви не повинні відчути ніяких неприємних відчуттів, а шовк, виправдовуючи свою назву «друга шкіра», повинен моментально прийняти температуру вашого тіла.
3
Зверніть увагу на колір тканини: натуральний шовк має м'який, приємним блиском, не тьмяніє з роками. На сонці така тканина переливається і грає різними відтінками, тоді як штучна має біле світіння. Шовкова нитка не може бути ідеально білою, вона має легкий кремовий відтінок.
4
Зберіть тканину, утворивши на ній складки, стисніть її в кулаці і оцініть отриманий результат. На штучної тканини будуть присутні чіткі заломи, натуральна же буде трохи м'ятою. Шовк ручної роботи, зроблений зі справжнього волокна, має видимі недоліки поверхні: нерівності, розбіжності і сходження тканини. Підробка ж не матиме жодних дефектів.
5
Витягніть пару ниток з швів, розташованих у різних частинах вироби, щоб переконатися в однорідності тканини. Спробуйте обірвати шовкову нитку. Якщо на її кінці залишиться пов'язана маса волокон, значить, перед вами натуральний шовк. Зволожена нитка натурального шовку повинна обриватися під впливом тих же зусиль, з якими рветься суха.
6
Підпаліть кінчик нитки. Натуральний шовк під впливом полум'я швидко утворює чорний грудочку, поширюючи запах горілого роги або пера, і перестає горіти при ліквідації вогню. Спраглі грудочку шовку, подібно Уголька, що легко розтирається в руках.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HepuGrpG57w