Як відрізнити річкові перли.

Перли, що добувають з раковин певних молюсків, підрозділяється за місцем виявлення на морський і річковий. Останній раніше називався бісером (від арабського - підроблений перли). Річкові перли історично добувався в руслах північних річок в багатьох країнах Європи і Росії, а також Північної Америки. Зараз культивування прісноводних перлів ведеться переважно в озерах Японії, Китаю.
Інструкція
1
Купуючи перли, попросіть у продавця документи на товар. Якщо країна виробництва Китай чи Японія, а перлинки дрібні, то швидше за все то річковий продукт.
2
Візьміть зерна перлів в руки. Він невеликий і схожий на зморщені овальні зерна, внаслідок чого досить рідко видобувається промисловим шляхом, т.к. одержувані перлини коштують відносно недорого.
3
Піднесіть перлину до джерела світла. Річкові перли блищить неяскраво, його природний блиск приглушене, а колірна палітра обмежена в порівнянні з різноманіттям відтінків і кольорів перлів морського. Поверхня його нерівна, що пов'язано з впливом під час росту перлин течії в річках.
4
Зверніть увагу на ціну. Вироби з річкових перлин стоять на порядок дешевше, ніж з перлів морського, навіть культивованого. На вартість річкового перлів впливає те, що прісноводні молюски значно крупніше морських родичів і здатні вираcтіть у своїй раковині одночасно до 20 -30 перлин при їх промисловому культивуванні, на відміну від морських, які можуть одночасно вирощувати тільки 1.
5
Річковий перли значно довговічніші морського в зв'язку з великим шаром перламутру на поверхні і підвищеним, порівняно з морським, вмістом речовини конхіоліта, що перешкоджає руйнуванню його структури.
6
Відрізнити натуральні перли від дешевої підробки напевно і без використання хімікатів можна лише в разі, якщо той зібраний на нитку. Зніміть пару перлин або розтягніть нитка так, щоб було видно отвори в них. Придивіться до місця бура, якщо діаметр отвору зовні ширше, ніж усередині, то перед вами намистина.
7
Потріть перли. У підробок швидко злітає верхній шар перламутру, оголюючи сплав.
8
Зверніться до геммологи, фахівець просвітить перлину під рентгеном і дасть висновок про її природному або синтетичному походження.
Зверніть увагу
В даний час вишукування річкового перлів в ряді європейських країн заборонено в зв'язку з значним скороченням популяцій молюсків через забруднення основних місць їх проживання - північних річок - хімічними речовинами. Особливо чутливі річкові молюски, які продукують перлини, до впливу нітратів з промислових і побутових відходів.