Як відновити приписне свідоцтво.

Приписне свідоцтво , як відомо, видається військкоматом, коли людині виповнюється 16 років. Цей документ свідчить про те, що ви є призовником, допризовників, військовозобов'язаним або невійськовозобов'язаних. Якщо приписне свідоцтво втрачено, його потрібно відновити.
Вам знадобиться
  • - ксерокопія паспорта
  • - ксерокопія атестата за 9кл (11кл);
  • - автобіографія;
  • - характеристика з місця навчання;
  • - фотографії 3х4 (4шт);
  • - довідка з місця проживання про склад сім'ї;
  • - довідка з місця навчання.
Інструкція
1
Перед походом у військкомат, зробіть ксерокопію паспорта та шкільного атестата. Зайдіть в школу і візьміть характеристику та довідку, якщо ви вчитеся в школі. Якщо ви студент вищого навчального закладу, то довідка повинна бути зроблена в деканаті. У фотосалоні зробіть фотографії. У паспортному столі візьміть довідку про склад сім'ї за місцем проживання.
2
Підіть у військкомат і напишіть заяву на ім'я начальника відділу ВК про те, що приписне свідоцтво втрачено і ви хочете його відновити. Якщо ж ви живете не за адресою прописки, а в іншому місті, то для спрощення процедури встаньте на тимчасовий військовий облік за місцем проживання.
3
У призначений працівниками військкомату час прийдіть і заберіть документ.
Зверніть увагу
Будьте обережні. На сьогоднішній день існує багато шахраїв, які намагаються продати готове приписне свідоцтво. Все це можна зробити безкоштовно, потрібно просто зібрати всі документи і відправитися у військкомат. Тільки його потрібно робити якомога швидше, тому що цей документ необхідний для оформлення багатьох інших документів (наприклад, закордонного паспорта). Крім цього приписне свідоцтво потрібно для вступу у вищі навчальні заклади.
Корисна порада
Навіть якщо ви втратили приписне свідоцтво, до вас не зможуть застосувати штрафні санкції, оскільки в законодавстві це не прописано. Терміни відновлення документа необхідно уточнювати у співробітників військкомату. Якщо ви не можете прийти до військкомату самостійно (за станом здоров'я), то отримати ваше приписне свідоцтво може будь-який з батьків. У цьому випадку їм необхідно буде написати заяви від свого імені з проханням відновити документ.