Як почистити норкову комір.

Одяг з хутра вимагає ретельного догляду, особливо це стосується коміра. Саме в цьому місці частенько утворюються засмальцьовані місця, які слід піддавати чищенню. Комір з норки можна почистити в домашніх умовах, не вдаючись до допомоги хімчисток.
Вам знадобиться
  • - житні або пшеничні висівки, щітка;
  • - нашатирний спирт, кухонна сіль, ватяні диски;
  • - палена магнезія, очищений бензин;
  • - нашатирний спирт, вода, рідкий миючий засіб, ватний тампон або марля.
Інструкція
1
Якщо норковий комір сильно зажірілся, почистіть його за допомогою гарячих висівок (житніх або пшеничних). Покладіть висівки в металевий посуд і поставте на невеликий вогонь, безперервно помішуйте рукою до тих пір, поки не стане гаряче. Розсипте нагріті висівки на хутряний комір і ретельно потріть їх руками, очищаючи ділянку за ділянкою весь виріб. Після процедури струсіть висівки, збийте комір і розчешіть спеціальною щіткою. Сильно забруднений хутро слід піддати чищенню 2-3 рази.
2
Плями від жиру і поту на хутряному комірі добре очистяться наступним складом: змішайте одну чайну ложку нашатирного спирту з трьома чайними ложками кухонної солі, додайте півлітра води. Все ретельно перемішайте, змочіть ватний диск в приготованому складі і почистіть комір, рухаючись у напрямку росту ворсу.
3
Світлий норковий комір можна почистити кашкою з паленої магнезії і очищеного бензину, що продається для заправок запальничок. Він швидко вивітрюється і не залишає плям. Перед безпосередній чищенням струсіть хутряний виріб, потім нанесіть приготовлену кашку і втирайте проти ворсу. Струсіть забруднене порошок і вичистіть його залишки щіткою. Після того як хутро повністю просохне, розчешіть його. Хутро стане знову чистим і білим, а запах бензину швидко вивітриться.
4
Налийте в невелику ємність 50 мілілітрів теплої води, додайте пару крапель нашатирного спирту і одну краплю будь-якого рідкого миючого засобу (рідина для миття посуду або рідке мило). Гарненько перемішайте приготовлений розчин і змочіть в ньому ватний або марлевий тампон, гарненько обробіть весь комір, рухаючись проти росту ворсу. Після повного висихання розчешіть норковий комір.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не намагайтеся сушити хутряний виріб поряд з опалювальними приладами та під прямими променями сонця. Це призведе до висихання міздрі, а відповідно, до псування речі.