Як розводити ампулярій.

Ампулярии - прісноводні маллюсков. У домашніх акваріумах їх містять не тільки як декоративне доповнення до інтер'єру, але і в чисто практичних цілях. Вони чудово справляються з обростаннями на стінках акваріума і на водних рослинах. Отримати потомство ампулярий не складно, треба лише забезпечити деякі необхідні умови.
Інструкція
1
Ампулярии - досить великі акваріумні равлики. Їх раковина має вигляд спірального конуса яскравого жовто-золотистого або жовто-коричневого кольору. Дихають вони киснем повітря і тому час від часу спливають на поверхню. Годуються равлики всілякими залишками і обростаннями, але в разі потреби їх можна підгодовувати листям салату або капусти, попередньо ошпарені окропом.
2
Ампулярии - різностатеві, яйцекладущие молюски. Однак відрізнити самців і самок практично неможливо.
3
Для розведення равликів цілком підійде акваріум об'ємом до 30 літрів. Наповніть його так, щоб до верхнього краю залишалося не менше 10-15 см. Закрийте акваріум покривним склом.
4
Потомство ампулярий розвивається в повітряному середовищі. Самка підбирає місце з необхідною температурою і вологістю. Тому в один прекрасний день ви можете виявити кладку на стінці акваріума, на кришці або на покривному склі.
5
Якщо самка не знайшла підходящого місця, а акваріум виявився не закритий зверху, то цілком можливо, що ви знайдете її на підлозі. Якщо равлик вибралася з акваріума, відсадите її в окрему ємність, наприклад в трилітрову банку. Закрийте банку кришкою. Самка відкладе яйця в банку.
6
Кладка ампулярий рожево-жовтого кольору, за формою нагадує ягоду шовковиці, має 4-7 см в довжину і 1-2 см завширшки. Не чіпайте її, якщо вона нормально тримається. Якщо кладка впала, покладіть її в поліетиленову кришку від банки. Помістіть кришку на поверхні води в акваріумі.
7
Потомство ампулярий з'явиться через 1,5 - 3 тижні. Незважаючи на свої вкрай малі розміри (приблизно 1/4 частина сірникової головки), «улітята» вже мають панцир і характерну забарвлення.
8
Краще всього відразу відсадити малюків в окремий невеликий (обсягом близько 10 літрів) акваріум. Наповніть його водою не більше ніж на 5 см (малюки дихають повітрям і повинні періодично спливати).
9
У перший місяць життя годуєте виводок вареним яйцем. Залишки їжі обов'язково видаляйте. До двох місяців маленькі ампулярії вже здатні є дрібно нарізані і ошпарені окропом листя салату і капусти.
10
Ампулярии ростуть швидко. Досягли 2-3 мм равлики вже здатні харчуватися акваріумними обростаннями.