Як розмножити пальму.

Сімейство пальмові представлено безліччю видів, що зустрічаються в природних умовах в тропічних і субтропічних районах. Серед пальм є величезні дерева з листям шириною два метри, є й більш мініатюрні форми, які підходять через свою компактність для вирощування в квартирі. Розмножуються ці рослини, в основному, насінням. Деякі пальми можна виростити з нащадків, відокремлених від кореневої шийки дорослої рослини.
Вам знадобиться
  • - насіння пальми;
  • - наждачний папір;
  • - дренаж;
  • - пісок;
  • - дернова земля;
  • - сфагнум;
  • - перегнійна земля;
  • - листова земля.
Інструкція
1
Пророщувати насіння пальм найкраще в перші місяці весни. В цей час почніть готувати матеріал для посіву. Насіння багатьох пальм укладені в тверду оболонку, тому їх слід скаріфіціровать перед посівом. Для цього у великих насіння злегка сточите тверду оболонку пилянням для нігтів або наждачним папером.
2
Оброблене насіння замочіть на дві-три доби у воді. Для замочування вам потрібно вода температурою тридцять п'ять градусів. Раз в 6:00 міняйте воду. Дрібні насіння просто замочіть у воді, не пошкоджуючи їх оболонку.
3
Для пророщування використовують невеликі горщики не вище п'ятнадцяти сантиметрів. На дно горщика покладіть шар керамзиту. Поверх дренажу насипте суміш з трьох частин піску і однієї частини дернової землі. Поверх грунтової суміші додайте шар чистого піску товщиною чотири сантиметри.
4
Закрийте підготовлені насіння в лунки глибиною три сантиметри. Поверхня піску прикрийте сфагнумом. Розмістіть горщики в приміщенні з температурою від двадцяти п'яти до двадцяти восьми градусів. Кожен день поливайте ємності з насінням теплою водою.
5
Свіжим насінню потрібно для проростання близько місяця. Після того, як перший аркуш сіянців витягнеться до семи-восьми сентиментів, рослини пересаджують в грунт, змішаний з однієї частини піску, двох частин перегнійної землі, такого ж обсягу листової землі і трьох частин дернової землі. Горщики для молодих пальм повинні бути діаметром не більше дев'яти сантиметрів.
6
хрізалідокарпус жовтуватий і каріота м'яка розмножуються нащадками, які можна відокремити від кореневої шийки дорослої рослини після того, як у молодого втечі з'явиться кілька корінців. Відокремлені пагони посадите у вологий пісок і накрийте склом або плівкою.
7
Контейнер з укореняющимися пальмами потрібно розмістити в світлому приміщенні з температурою не нижче двадцяти двох градусів. Обприскуйте рослини теплою відстояною водою і прикривайте від яскравих сонячних променів. Після повного вкорінення молоді пальми розсаджують по окремих горщиках в ту ж грунтову суміш, яка використовувалася при пересадці сіянців.