Як визначити сказ у собаки. початкова стадія сказу у собаки.

Сказ - це дуже небезпечна вірусна інфекція, яка призводить до ураження центральної нервової системи, а в підсумку, до загибелі. Захворіти на сказ можуть абсолютно всі теплокровні тварини і людина. Але найчастіше заражаються цією інфекцією собаки. Визначити сказ у пса нескладно.
Інструкція
1
Перша стадія сказу у собаки характеризується, як правило, різкими змінами в її звичному поведінці. Тварина стає дратівливим, примхливим, не відгукується на поклик, гавкає без видимих на те причин, ховається в темних кутках або, навпаки, стає надто ласкавим.
2
Крім поведінки, у зараженої сказом собаки змінюється і апетит. Вона може зовсім відмовлятися від їжі, але в цей же час заковтувати різні неїстівні предмети, наприклад, камені, шматочки дерева, солому.
3
На початковій стадії сказу ковтання собаки часом утруднено. Вам навіть може здатися, що в горлі тваринного застрягла кістка. Собака весь час хоче пити, але проковтнути їй вдається дуже мала кількість рідини.
4
Першу стадію сказу у собаки ви можете визначити і за посиленим слиновиділенню, і рідкому калу з домішкою сторонніх предметів. Відмінною особливістю початкової стадії сказу є також посилення статевого інстинкту у тварини.
5
Друга стадія сказу у собаки настає, як правило, через 1-3 дні після зараження і триває близько трьох днів. Ви можете помітити занадто буйна поведінка тварини: собака розриває на шматки навколишні її предмети, люто риє землю пазурами. Зовнішній вигляд зараженого сказом тварини виражає жах, жорстокість і страждання. Напади буйства змінюють стан апатії до всього.
6
Голос собаки на другій стадії сказу стає хрипким, гавкіт змінюється тривалим виттям. Тварина прагне втекти з дому, причому куди завгодно. На своєму шляху собака намагається вкусити всіх зустрічних тварин і людей.
7
Непомітно друга стадія сказу переходить в третю, паралітичну. Її тривалість не перевищує 4-5 днів. У собаки настає параліч мови, глотки, нижньої щелепи, тазового поясу. Потім тварину впадає в кому і гине.
Зверніть увагу
На жаль, ліки від сказу ще не придумано. Допомогти зараженої собаці можна лише, знищивши її. Єдиним способом боротьби з цією смертельною інфекцією є своєчасна вакцинація тварини.