Як визначити несправність відеокарти. несправність екрану або відеокарти.

Відеокарта - це пристрій, який виводить на екран результати роботи комп'ютера. Сучасні відеокарти використовують власні ресурси - графічний процесор і пам'ять. Такий складний пристрій, зрозуміло, може вийти з ладу в результаті неправильної експлуатації, стрибків напруги, конструктивних дефектів і з багатьох інших причин.
Інструкція
1
При включенні комп'ютера запускається програма POST, яка тестує всі пристрої. Якщо перевірка пройшла успішно, система генерує короткий звуковий сигнал. Після цього починається завантаження операційної системи. Якщо ж якийсь пристрій несправне, BIOS (Basic In-Out System) видає певну послідовність сигналів. Розшифрувавши її, можна визначити несправність.
2
Різні виробники BIOS призначають різні комбінації звукових сигналів для позначення проблеми, проте для відеокарти, як правило, це один довгий і два коротких «Біпа». Отже, якщо при включенні комп'ютера на екрані залишається пустим, а замість звичного короткого писку ви чуєте якісь інші, можливо, проблема в відеокарті.
3
Якщо у вас відеоадаптер у вигляді карти розширення, вимикайте комп'ютер і від'єднайте електричний кабель від джерела живлення. Відверніть кріпильні гвинти і зніміть бічну панель системного блоку. Від'єднайте інтерфейсний кабель, що йде до монітора. Відкрутіть гвинт, яким відеокарта кріпиться до системного блоку, і витягніть її з гнізда. Протріть контакти звичайним ластиком і вставте адаптер назад щільно, до упору. Пластмасові засувки, що фіксують карту в слоті, повинні замикатися.
4
Увімкніть комп'ютер і перевірте, чи залишилася проблема. Якщо так, спробуйте перевірити роботу відеокарти на іншому системному блоці - можливо, проблема не в ній, а в материнській платі.
5
Якщо при включенні лунає звичайний короткий сигнал, а зображення на моніторі немає, вимикайте комп'ютер і перевірте інтерфейсний кабель - можливо, він нещільно вставлений в роз'єм або несправний.
6
Якщо при тривалій роботі на екрані монітора з'являються артефакти у вигляді кольорових смуг або пікселів, не виключено, що відеокарта перегрівається. Поставте програму Everest, яка моніторить температуру пристроїв всередині комп'ютера. Якщо у вас немає такої можливості, зніміть бічну панель системного блоку і пальцем спробуйте визначити нагрів радіатора, який встановлений на чіпсеті відеокарти.
7
Сучасні графічні процесори охолоджуються примусово за допомогою кулера. Подивіться, як обертається вентилятор увімкнутим. Можливо, він забитий пилом, яка заважає роботі. Пам'ятайте, що профілактику комп'ютера потрібно проводити регулярно. Відключіть комп'ютер від електромережі, поставте на видув пилосос і продміть як слід системний блок зсередини.
8
Якщо опитування пристроїв пройшов нормально, а операційна система не завантажується, можливо, ви встановили настройки монітора, які ваш комп'ютер не підтримує. В цьому випадку після сигналу POST натисніть клавішу F8 і вибирайте в меню режимів завантаження «Режим VGA». Після завантаження виставляйте мінімальні значення параметрів, перезавантажитеся в нормальному режимі і поміняйте настройки на ті, з якими ваш відеоадаптер зможе працювати.
Зверніть увагу
Очищення від пилу системного блоку за допомогою пилососа необхідно виробляти при отсоединенном електричному кабелі. Інакше пил може потрапити між контактами, що призведе до короткого замикання і виходу обладнання з ладу.