Як зв'язати сукню гачком. безкоштовні викрійки довгих спідниць для повних.

Мода на в'язані сукні повертається із завидною регулярністю. Короткі і довгі, до середини коліна, кольорові і однотонні, рельєфні і ажурні - в'язані сукні надають жінці особливу чарівність жіночності.
Вам знадобиться
  • Бавовняна, вовняна або напіввовняна пряжа
  • Гачок
  • Спиці
  • Викрійка
Інструкція
1
Якщо ви починаюча рукодільниця, але вас вже мучить питання «як зв'язати плаття», поки можна підібрати найбільш прості моделі і зв'язати зразки візерунків. А ось за сама сукня братися ще рано. Адже щоб зв'язати сукню, потрібна форма. І не просто форма! Викрійки для в'язаних суконь є в багатьох журналах з в'язання, однак при належному умінні цілком можна перетворити звичайну викрійку в викрійку для виїзного сукні. Для цього за допомогою зразків виїзного візерунка потрібно розрахувати, скільки петель і рядів припадає на 1 см викрійки. Так буде зручніше визначати момент, коли потрібно вив'язувати пройму або горловину. Частина викрійки можна також значно спростити, наприклад лінію горловини. Адже горловину в процесі в'язання в будь-якому випадку потрібно буде обв'язувати або прикрашати ажурним візерунком.
2
Щоб зв'язати сукню, потрібна пряжа з вмістом еластану та поліестеру, адже в процесі ходьби сукня має розтягуватися, облягати фігуру і відновлювати свою форму після кожного кроку. Інша справа, якщо ви зібралися в'язати плаття-туніку або Разлетайка. В цьому випадку кращим вибором стане бавовняна пряжа. Для першого виїзного сукні зручно взяти просту викрійку сукні-туніки. Воно в'яжеться по прямій і єдиною складністю може стати вив'язування горловини і пройм. У процес в'язки плаття необхідно регулярно приміряти, прикладаючи в'язані деталі до елементів викрійки.
3
Щоб зв'язати сукню для шкарпетки взимку або восени, краще скористатися напіввовняної або вовняної пряжею і спицями - в'язання спицями виходить більш щільною. В'язати зимове плаття можна і гачком, навіть роблячи гарні ажурні узори, проте в цьому випадку як пряжі варто використовувати пухнастий мохер.Связать плаття облягаючого силуету зручніше спицями, так як саме на спицях в'язка гумкою забезпечує хорошу еластичність одягу. Легке літнє плаття вільного покрою ідеально виглядатиме, якщо в'язати його гачком, застосовуючи техніку ірландського мережива або ажурного в'язання. Як би там не було, зимовий чи літній, в'язане плаття ручної роботи завжди буде на піку моди!
Зверніть увагу
Перед в'язанням пряжу потрібно випрати в теплій воді, щоб після в'язання готовий виріб сильно не село
Корисна порада
При в'язанні сукні треба точно слідувати розмірами викрійки, інакше коли після прання плаття "підсяде", надіти його буде неможливо
Щоб зв'язати сукню, не обов'язково бути досвідченою умільці. Досить вивчити основні прийоми роботи з гачком і зробити кілька зразків вподобаного візерунка. Починаючої в'язальниці рекомендується вибрати найпростішу модель з 2-3 елементів крою. Почати виконання вироби рекомендується з двох деталей у вигляді прямокутників. Надалі цю основу можна оформити за своїм бажанням.
Вам знадобиться
  • - еластична пряжа;
  • - гачок;
  • - голка.
Інструкція
1
Виберіть для роботи над в'язаним сукнею тонку еластичну пряжу (наприклад, віскозу). Прямокутне порожнисте полотнище повинно щільно облягати фігуру і добре розтягуватися в області бюста і стегон. Спробуйте виконати з робочої нитки зразок простим візерунком. Приміром, для сукні підійде ажур з трикутників на основі накидов і повітряних ланцюжків.
2
Наберіть повітряні петлі. Їх загальна кількість повинна бути кратним п'яти; зробіть ще дві пари ланок ланцюжка для симетрії візерунка.
3
Починайте перший ряд зразка. Відрахуйте шосту за рахунком повітряну петлю ланцюга і вивяжіте в неї перший маленький трикутник: стовпчик з накидом, пара повітряних петель і знову стовпчик з одним накидом.
4
Робіть послідовні повторення: одну повітряну нитяну дужку зв'яжіть, а чотири наступні ланки ланцюжка пропустіть; відрахуйте п'яту повітряну петлю і виконайте тут другий ажурний трикутник.
5
Закончите ряд за зразком кроку №4. Завершіть роботу над ним пропуском двох повітряних петель і одним стовпчиком з накидом (він виконується в останню петлю початковій ланцюжка). Тепер зв'яжіть підйомну петлю і приступайте до другого ряду ажуру.
6
Позначте проміжок між двома стовпчиками нижчестоящого ряду - вони розташовуються перед першою трикутної фігурою. Зробіть в цьому місці стовпчик без накиду.
7
В'яжіть далі візерунок в такій послідовності: чотири стовпчики без накиду над трикутником, між ними - 3 повітряні нитяні дужки (стрижень гачка вводиться під ланцюжок з двох ланок). Далі введіть гачок під петлю між двома ажурними трикутниками і виконайте стовпчик без накиду.
8
За описом кроку №7 довяжіте ряд. В кінці - стовпчик без накиду і 3 підйомні петлі.
9
Приступайте до третього ажурному ряду. Вивяжіте новий трикутник і починайте наступні повторення: повітряна петля; трикутник. Робота завершується стовпчиком з накидом і крайової повітряної петлею.
10
Потренируйтесь у виконанні ажуру для сукні гачком, повторюючи його за зразком кроків №№6-9. Коли у вас почне виходити красиве рівне полотно без єдиної помилки, можна почати в'язати плаття.
11
Зробіть 2 прямокутника однакового розміру. Довжину початкової ланцюжка вибирайте згідно обхвату стегон плюс невеликий припуск на свободу облягання і можливу усадку після прання. Врахуйте також необхідне число петель для виконання обраного візерунка (див. Шаг№2).
12
Зв'яжіть одне, потім інше полотнище. Висота кожної деталі крою - приблизно 5-10 см над колінами і до пройми. Початок вязаному виробу належить.
13
Вам залишиться зшити полотнища з боків до пройми і оформити верх вироби на свій розсуд. Новачкам рекомендується обв'язати кромку по колу двома рядами стовпчиків без накиду і виконати бретельки потрібної товщини. При цьому вийде красивий, злегка прісборенний, ліф.
Зверніть увагу
Під час розрахунку петель врахуйте, що навіть при делікатній пранні в'язане плаття трохи витягнеться в довжину і сяде в ширину.
Корисна порада
При деякій вправності прямокутну основу сукні можна закінчити іншими способами: вив'язати фігурні пройми рукавів і лінію горловини; на місці переднього вирізу залишити вільну смугу для застібки; зробити комір-стійку і т.д.