Як пов'язати спицями пояс.

Саморобний пояс може доповнити самовязанную модель одягу або стати самостійним аксесуаром, який додасть вашому вигляду оригінальність. Практичні й витончені дрібнички можна виконати досить швидко і без особливих складнощів. Головне, заздалегідь визначитися із зовнішнім виглядом майбутнього виробу. Наприклад, можна зв'язати пояс у вигляді широкої візерунчастою смуги, щільного джгута, закритою або відкритою тонкої смужки. Важливо, щоб аксесуар вписався в загальний стиль вашого наряду.
Вам знадобиться
 • - три прямі спиці;
 • - пряжа;
 • - дві обоюдогострі спиці;
 • - стрічка або смуга тканини;
 • - сантиметр;
 • - ножиці;
 • - нитки;
 • - голка;
 • - праска;
 • - резинка;
 • - пряжка.
Інструкція
1
Зв'яжіть пояс необхідної ширини у вигляді смужки з двосторонніми лицьовими петлями. Для початку рекомендується зробити зразок роботи, набравши десяток петель на прямі спиці.
2
Почніть в'язання пояса з лицьового петлі. Далі продовжуйте виконувати лицьовій кожну другу петлю. При цьому виворітні петлі (розташовані між двома лицьовими) необхідно знімати непровязаннимі. Робоча нитка повинна розташовуватися завжди перед знімається виворітного петлею.
3
Зверніть увагу на те, що першою петлею на кожній спиці неодмінно повинна надаватися лицьова. Останньою в ряду буде, навпаки, виворітна петля.
4
Зв'язавши виріб необхідної довжини, закрийте петлі останнього ряду.
5
Спробуйте виконати відкритий (порожнистий) в'язаний пояс. Спочатку набрану кількість петель розділіть на дві рівні частини і розподіліть на пару однакових спиць. Розташуйте спиці паралельно одна до іншої.
6
Візьміть третю (робочу) спицю і пров'яжіть початкову лицьову петлю з однією з неробочих спиць.
7
Зніміть виворітну петлю з іншого неробочої спиці. Продовжуйте виконувати подвійну в'язку за зразком.
8
Використовуйте пару двосічних спиць для роботи над тонким поясом-джгутом. Спочатку вам потрібно набрати пару петель на одну спицю і провязать їх як лицьові.
9
Перенесіть провязани петлі в початок ряду і потягніть нитку рухом зліва направо і назад.
10
Виконуйте лицьові і дійте за зразком, поки у вас не вийде джгутик потрібної довжини.
11
В'язати візерунчастий широкий пояс найкраще з крупним рельєфом, елементи якого розташовані по вертикалі. Коли готовий виріб розправитися у вас на талії, візерунок ляже горизонтально. На подібному аксесуарі добре виглядають великі геометричні форми - ромби, овали, квадрати, хвилі та інше. Визначившись з візерунком, необхідної шириною моделі і щільністю в'язання, наберіть петлі.
12
Зв'яжіть пояс будь-яким рельєфним візерунком і закрийте петлі останнього ряду. Щоб зафіксувати форму виробу і закрити його виворітну сторону, підберіть підкладкову стрічку або смугу тканини відповідного кольору.
13
Розкроїте підкладку за розміром виїзного пояса і додайте з усіх боків припуски в 1 см. Загніть їх всередину і отутюжьте. Вам залишилося тільки пришити стрічку з вивороту пояса потайним швом і втягати декоративну пряжку з магазину швейної фурнітури. В'язати пояс у вигляді відкритої смужки рекомендується для подальшого заведення гумки. Таким же чином можна виконати бретелі для сарафана або топа.
Корисна порада
В'язати пояс у вигляді відкритої смужки рекомендується для подальшого заведення гумки. Таким же чином можна виконати бретелі для сарафана або топа.