Як усунути тріщину в будинку.

Тріщина в будинку не тільки серйозно псує його зовнішній вигляд, але і знижує міцність, а іноді призводить будинок до аварійного стану. Крізь подібне пошкодження проникає вода і знижується рівень теплоізоляції. При першій же появі тріщин їх необхідно негайно усувати.
Інструкція
1
Метод усунення тріщин вибирається відповідно до причинами їх виникнення, а також ступенем ураження будівлі. Тріщини виникають в результаті опади окремих ділянок стін. Через різної сжимаемости грунту або зведених додаткових надбудов відбувається переміщення конструкцій, і зміщуються навантаження на стіну. Приступайте до закладенню таких тріщин тільки після усунення причин опади стін і зміцнення самих конструкцій. Спочатку закрийте їх цементним розчином, а після встановіть напружувані тяжі, які перешкоджатимуть розтягуванню. Виконуються вони з арматурного дроту різного перетину. Зміцнюйте ними ті ділянки стін, які пошкоджені. Кінці тяж закріпіть за допомогою болтів, для чого попередньо проробіть різьбу на кінцях дроту.
2
Тріщини можуть також виникати в будівлі, яка довго не опалювалося. При промерзанні, а потім відтаванні грунту відбувається нерівномірний промерзання стін, що і викликає їх зміщення. Такі тріщини з'являються часто між внутрішніми і зовнішніми стінами, а це призводить до нестійкості будови. Тому, щоб зменшити пучение грунту, необхідно його утеплити. Для цього ще в процесі проекту закладайте обов'язково під будівлею підвальне приміщення. А якщо все ж тріщини виникли, глибоко закрийте їх цементним розчином і встановіть кріплення внутрішніх і зовнішніх стін.
3
Тріщини з'являються від дії сонця і різких перепадів температури. Зазвичай вони виникають на сходових отворах і на верхніх поверхах. Щоб не допустити сильного пошкодження будівлі, усуньте тріщини за допомогою куточків на шпильках, сталевих обойм, бандажів або за допомогою ін'єкції цементного розчину. Якщо тріщини незначні і не є небезпечними, а лише порушують естетичний вигляд будівлі, тоді усунете їх, застосувавши декоративну обробку стін.
4
Іноді тріщини можуть з'являтися при висиханні бетону. Вони утворюються на фасаді або штукатурці будівлі. Для їх усунення натягніть капронову сітку або зробіть розшивку і затірку.
Зверніть увагу
Якого б плану не з'явилися тріщини на стіні вашого будинку, негайно зашпаровуйте їх, інакше з часом вони призведуть до руйнування будівлі.