Що таке пейзаж.

Слово пейзаж походить від французького pays, що в перекладі означає «країна, місцевість». Пейзаж - це зображення природи або який-небудь місцевості. Цим терміном може бути названий жанр в образотворчому мистецтві чи окремий твір.
Інструкція
1
Люди почали зображати природу ще в період неоліту. Жевріє цей жанр і в цивілізаціях Стародавнього Сходу. Всі малюнки того часу можна умовно розділити на дві групи. До першої належать ті, в яких людина відбивав свої уявлення про устрій світобудови. У них небесне склепіння, сторони світу, сонце набувають узагальнене значення. У «пейзажах» другого типу природа була тлом, на якому розгорталися значущі для людини події - полювання, риболовля, війни.
2
Починаючи з XIII століття пейзаж активно розвивається в культурі Сходу. До XVII сторіччя зображення природи передають ставлення до неї як до особливої чарівної сфері, наповненою ідеальними піднесеними рисами. Щоб підкреслити це, художники використовували чисті яскраві фарби і декоративну «площинну» композицію.
3
Особливо важливим пейзаж став для мистецтва Китаю. У ньому знаходили відображення філософські уявлення про світ, тому картини доповнювалися написами, а окремі елементи наповнювалися символічним значенням (бамбук, слива, сосна). Ці віяння вплинули на японське мистецтво і були доповнені особливої графічністю і декоративністю пейзажів.
4
На Заході до цього часу природа стала осмислюватися не тільки як зовнішній світ, але і як відображення внутрішнього. Втім, краєвид найчастіше залишався хоча і значущою, але все ж другорядною деталлю твору. У самостійний жанр він перетворився в епоху Відродження. Спочатку в графічних роботах (А.Дюрер, художники дунайської школи), а потім і в живописі. Причому не залишаються без уваги ні міські види, що характеризують зв'язок природи і людини (італійські художники), ні дикі пейзажі, які набувають все більшого розмаху (німецькі та нідерландські майстри).
5
В епоху класицизму затверджується триплановістю кулісна композиція пейзажу і особливо важливою стає етична його складова. Барокове мистецтво робить акцент на стихійної мощі природи, а Веласкес, Гойен, Рейсдал і Рембрандт вносять в зображення природи свіжість і легкість, розробляючи світло-повітряну перспективу.
6
Наприкінці XVIII - початку XIX ст. на пейзаж впливає романтизм. Для цієї течії характерне переплетення станів душі й природи, що й знайшло відображення в картинах того періоду. Чуйне сприйняття навколишнього світу і прагнення передати неповторність кожного виду підвели пейзаж до періоду реалізму, найбільш чітко проявилося в другій половині XIX століття. Художники (К. Коро, Г. Курбе, Барбізонська і Гаазька школи, передвижники) зображують простоту і природність натури, прагнучи через таке чисте і чесне відтворення природних процесів показати її внутрішню гідність.
7
Особливо важливим пейзаж став для імпресіоністів, які прагнули вловити і передати живе дихання природи і її мінливе стан (як у диких умовах, так і в міському середовищі). Однак вже до початку XX століття виникає кілька нових підходів до зображення природи. П. Сезанн бачить її монументальною, сильної, вільної від впливу людини. В. ван Гог - одухотвореними, емоційної, майже по-людськи трагічною. Прихильники символізму та модерну вловлюють «кровну» зв'язок людини і матері-землі і відображають її за допомогою символів, природних орнаментів, опрацювання деталей.
8
Представники модерністських течій підкреслюють дінамічекую напруженість пейзажу, деформують його і наближають до абстрактного мистецтва (П. Клеє, В. Кандинський). Знову переосмисляются відносини рукотворного ландшафту і природи. Частина художників протиставляє умиротворені види напруженості міського середовища. Інші ж загострюють «антиприродна» індустріального пейзажу і підкреслюють самотність людини в ньому. Ці, здавалося б, протилежні точки зору на відносини людини і природи є сусідами в жанрі пейзажу, створюючи цілісну картину навколишнього світу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sus9HitoV48
Сонце, іній і сніг дають можливість робити прекрасні зимові пейзажі. У цю пору року звичні картини змінюються до невпізнання і постійно піддаються метаморфоз. Використовуйте прекрасні зимові дні для творчості і створюйте незвичайні й цікаві фотографії.
Інструкція
1
не довіряйте вимір експозиції автоматиці камери, оскільки вона сприймає сніг як середньо сірий об'єкт. У тому випадку, коли сніг займає більшу частину кадру, введіть експокоррекцию +2 щаблі, яка зменшить світловий потік в 2 рази. Якщо ваша камера здатна зробити точковий вимір, виконайте його по важливою сюжетною частині кадру, зафіксуйте експозицію і виконуйте зйомку після перекомпонування кадру.
2
Візьміть з собою бленду, щоб мати можливість робити знімки в контровому світлі проти сонця. Таким чином можна отримати дуже хороші кадри. Щоб прибрати зайві відблиски і зробити кольори більш глибокими і насиченими, використовуйте поляризаційний фільтр. «Небесний» світлофільтр захистить лінзу об'єктиву і виділить синю частину спектру, яка переважає в сюжетах зі сніговим фоном. Використовуючи «зоряний» світлофільтр, ви зможете отримати променистий ореол навколо будь-якого точкового джерела світла. Застосувавши прості кольорові світлофільтри, ви отримаєте знімки з червоним або зеленим снігом.
3
Плануйте час для зйомки заздалегідь. Фотографії найкраще робити вранці або ввечері, коли переважають цікаві кольори і довгі тіні від предметів. Намагайтеся вибирати такі ракурси, щоб освітлення було з вашого боку. З боку сонця краще знімати недавно випав сніг з будь-яким об'єктом на ньому. Не перевантажуйте кадр безліччю деталей і зайвими елементами. Щоб не використовувати спалах, спробуйте трохи збільшити витримку.
4
Шукайте оригінальні деталі й цікаві композиційні рішення. Компонування кадру повинна бути вибудувана таким чином, щоб погляд глядача притягували незвичайні лінії і вигини. Цікавим рішенням буде постановка акценту на яскраво пофарбованому предметі, що відрізняється оригінальною формою. При зйомці тварин і птахів в режимі «зуму», робіть фон максимально розмитим, щоб чіткіше виділити їх.