Що таке біотехнологія.

біотехнології прийнято іменувати науку, що вивчає методи і технології виготовлення продуктів і матеріалів із застосуванням природних біологічних компонентів, частин клітин і процесів.
Інструкція
1
Свій початок біотехнологія бере в процесах виноробства, хлібопечення та інших методах приготування їжі, застосовуваних з давніх часів, але статус науки надав біотехнології тільки французький вчений Луї Пастер.
2
Як об'єктів біотехнології виступають різні учасники об'єднань живих організмів: - віруси; - бактерії; - дріжджі і т.п., включаючи окремі клітини або субклітинні структури, витягнуті з них. Основою біотехнології є фізіолого-біохімічні процеси, що відбуваються в живих системах. Результатом цих процесів стає виділення енергії, необхідне для синтезу продуктів метаболізму і створення нових структурних складових клітини.
3
Основними напрямками біотехнології можна вважати: - створення і виробництво різних типів біологічно активних сполук, до яких відносяться ферменти, вітаміни і гормональні препарати; ліків (антибіотики, вакцини, деякі сироватки); окремих білків та амінокислот; - використання біологічних методів захисту навколишнього середовища; - виведення нових штамів мікроорганізмів, створення порід тварин і сортів рослин.
4
Одним з основних інструментів біотехнології стала генна, або генетична, інженерія, яка є розділом молекулярної генетики і розробляє методики створення нових молекул ДНК із заданими властивостями. Іншим напрямком розвитку біотехнології можна вважати клітинну інженерію, що досліджує можливості культивації окремих клітин в заданих умовах штучної живильного середовища.
5
У глобальному сенсі біотехнологія служить завданню адаптації живої природи до людського впливу, одночасно розширюючи можливості цього впливу, виступаючи, таким чином, в якості фактора антропогенного адаптивної еволюції.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bm8Bq9yMpy4