Як виховати в дитині доброту.

Приділяючи увагу розумовому і фізичному розвитку дитини, не потрібно забувати про духовне, особистісному розвитку, подразумевающем засвоювання дитиною моральних і моральних принципів, формування у нього людських якостей. Особистісний розвиток спостерігається, коли малюк дорослішає, змінюється його внутрішній світ і саме його поведінка. Але виховувати в малюку кращі людські якості - доброту і милосердя, потрібно з раннього віку.
Інструкція
1
Все, що чує і бачить дитина в найперші роки свого життя, відкладається в його пам'яті. Змалечку прищеплюйте малюкові чуйне емоційне сприйняття природи. Важливо, щоб він, не тільки бачив красу природи, але і відчував її, радів їй. На кожній прогулянці обов'язково спостерігайте з дитиною картини навколишнього світу. Постарайтеся викликати у нього інтерес до осягнення природної краси. Ось яскраві ароматні квіти, оксамитова трава, жовті листочки, сонні берізки, діамантові крапельки роси, веселка над полем ... Це в результаті сформує у нього не тільки високу естетичну, а й духовну культуру, уміння берегти красу рідної землі.
2
Щоб розвиватися особистісно, дитині необхідно не тільки споживати. Постарайтеся організувати його життя так, щоб малюк міг як брати, так і віддавати. У нього повинні бути серйозні постійні обов'язки: щось робити по дому, про когось піклуватися. Ні в якому разі не змушуйте крихітку. Зумійте організувати це таким чином, щоб малюк сам захотів допомагати, т.к. це підвищує його статус в сім'ї і викликає повагу оточуючих.
3
Придумайте малюкові домашні обов'язки і зробіть так, щоб він їх виконував із задоволенням. Чудово, якщо у вас вдома є домашній вихованець. Малюк може стежити, щоб в котячої мисці завжди була вода, виводити разом з вами на прогулянку собаку, поливати квіти.
4
На вулиці покажіть малюкові, як потрібно годувати пташок насінням або хлібом, запропонуйте йому спробувати зробити це самому. При цьому розповідайте дитині, як вдячні йому птахи, як важко їм самим знайти їжу. Взимку разом з крихтою робіть годівниці для птахів і розкладайте в них корм.
5
Навчіть малюка піклуватися про вас, бабусі, дідусеві. Нехай це будуть якісь дрібниці - важливо, щоб він відчув, як це приємно - допомагати мамі, про когось піклуватися. Поясніть дитині, що людям, так само як тваринам і квіточкам, потрібна любов і турбота, що якщо їм цього не вистачає, вони стають непривітними і злими - таких людей треба пожаліти, ставитися до них з розумінням, адже їм просто не вистачило любові. Розповідайте маляті про те, що у всіх життєвих ситуаціях, як і в казках, перемагають тільки добрі люди, до їхньої думки прислухаються, їх поважають. Такі люди, не тримали зла, з чистою душею, завжди живуть щасливо і довго.
У сучасному суспільстві занадто багато жорстокості. Фільми, комп'ютерні ігри наповнені бійками, стріляниною, кров'ю. Злоби, байдужості стає все більше, а доброти - менше. Як же виховати доброту у своїй дитині, якщо навколо так багато негативної інформації і зла?
Інструкція
1
В першу чергу будь-яке виховання починається з особистого прикладу. Можна годинами вселяти дитині, що треба бути добрим, але це так і залишиться порожніми словами, якщо ви самі це якість не особливо проявляєте. Виховувати доброту можна тільки добротою.
2
Доброті треба вчити ненав'язливо, привертаючи увагу малюка, насамперед, до особистості іншої людини, до його душевному стану. «Не треба ображати інших, треба допомогти, заспокоїти». Спочатку необхідно виховати в дитині добру турботливе ставлення до членів родини. З двох років привчати допомагати батькам. І тут важливо, щоб дитині було в радість те, що він робить, тому не сваріть його, якщо щось не виходить. Поступово малюк звикне, і допомагати, співчувати близьким стане для нього нормою.
3
Проявіть терпіння. За один день доброті не навчиш. Використовуйте життєві ситуації, мультфільми, книги, які допоможуть показати, що ж таке доброта.
4
Намагайтеся не розмовляти з дитиною з позиції дорослого. Присядьте так, щоб ваші очі були на одному рівні з очима малюка. Перші уроки доброти дитині дають батьки. Поглядом, що виражає любов, ласкавим голосом. Малюк копіює нашу поведінку, надходить по нашому зразку. А чи часто ваше чадо бачить вас усміхненими, спокійними? Задумайтеся про це.
5
Діти 3-5 років дуже чуйні. Охоче відгукуються на переживання інших: радіють, плачуть разом з іншими дітьми. Скористайтеся цим моментом. У цьому віці активно формуються емоції: любов, ніжність, жалість, співчуття.
6
Хороший ефект дає гра «Хороші вчинки», коли дитина робить невеликі сюрпризи, дарує квіти, свої малюнки близьким чи друзям, пригощає інших хлопців на дитячому майданчику печивом, цукерками. Таких невеликих і приємних для дитини і для оточуючих завдань-вчинків ви можете придумати досить багато. Здійснюючи їх, ваш малюк піднімає самооцінку, вчиться не тільки вимагати і брати від життя, а й віддавати.
7
Допомагайте дітям, навчайте їх висловлювати свої почуття, позначати їх словами, промовляти їх. Так він навчиться не тільки розбиратися в своїх емоціях, а й відчувати інших людей.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uM9fUEQRdmc
Корисна порада
Учіть дитину давати здачі тоді, коли це доречно, і прощати кривдників, коли це можливо. Навчити прощати - значить навчити сприймати людей такими, які вони є.