Як вивести плями фарби.

Багато з нас, я вважаю, мали справу з плямами від фарби на одязі, меблів та інших поверхнях. Кожен, кому хоч раз доводилося видаляти плями від фарби, будь то акварель, акрил або масляна фарба, знає яке це невдячна справа.
Інструкція
1
Універсальний засіб для виведення плям від фарби з будь-яких поверхонь - це бензин (керосин). З його допомогою або за допомогою ацетону виводяться плями з усіх видів тканин. Сліди від масляних фарб з тканини видаляються наступним чином: беремо звичайний ватяний тампон і змочуємо його в гасі або бензині. Протираємо тампоном забруднене місце, а потім це ж місце протираємо іншим тампоном, змоченим в нашатирному спирті. Правда, забарвлення деяких тканин від нашатирю може злегка змінитися.
2
Застарілі плями фарби на оббивках диванів і крісел змочуються скипидаром. Після свого розм'якшення фарба зчищається міцним розчином соди питної і ретельно промивається теплою водою. Якщо застаріле пляма посадили олійною фарбою, смолою або дьогтем, просочуємо забруднену поверхню скипидаром. Після висихання плями його обмазують «кашкою» із золи або очищеної соди, замішаних на воді. У міру висихання кашка змочується водою. Витримавши достатньо часу, кашку видаляємо, а дане місце обробляємо скипидаром. Після скипидару потрібно пропрасувати тканину через серветку.
3
З бавовняної тканини вивести пляму від фарби вам допоможе чотирихлористий вуглець.
4
Крім бензину, пляма від масляної фарби можна видалити більш досконалим засобом, виготовленим з рівних часток спирту, скипидару і бензину. Для розм'якшення фарби може знадобитися трохи терпіння. Через 20-30 хвилин фарба повинна обмякнуть. Після цього її легко можна буде видалити тупим ножем, а те місце, звідки її соскреблі, промити гарячою водою.
5
Ще один «рецепт» для застарілих плям на десерт - 10 частин дігтярне мила змішуємо з 3 частинами нашатирного спирту і 12 частинами спирту винного.
Джинси є найпопулярнішою одягом у світі. Вони практичні, зручні і підходять майже для будь-якої ситуації. На жаль, плями з них важко виводяться, оскільки джинса - різновид бавовняної тканини і забруднювач легко вбирається в неї, проникаючи в серцевину ниток. Але не варто засмучуватися - знаючи деякі хитрощі, можна видалити навіть самі безнадійні плями.
Вам знадобиться
  • 1) Речовина, підходяще для конкретного виду плями;
  • 2) Якісний пральний порошок.
Інструкція
1
Жирне пляма. В цьому випадку спочатку вам потрібно видалити якнайбільше забруднювача з тканини. Для цього відмінно підійде звичайна кухонна сіль - вона ефективно абсорбує будь-які рідини і масла, або паперова серветка. Потім потрібно нанести на пляму засіб для миття посуду, розщеплюють жир. Цей спосіб добре підходить у випадку побутового забруднення харчовими продуктами: соняшниковою або вершковим маслом, їжею. Якщо ви забруднили одяг машинним маслом, то пляму потрібно обробити яким-небудь знежирюючим речовиною: бензином, розчинником Уайт-Спіріт і т.д. Потім річ необхідно промити водою з-під крана і тільки після цього випрати.
2
Пляма від ручки, фломастера або маркера. Тут дуже важливо визначити, чому саме була заправлена друкарська приналежність. Якщо пляма нанесено звичайними чорнилами, то його можна легко видалити гліцерином. Для цього замочіть річ в гліцерині мінімум на годину, потім прополощіть у воді і виперіть. В фломастерах і маркерах часто використовуються фарби, розчинні в спирті. Відповідно, він і допоможе від них позбавитися. Візьміть чисті ватяні тампони, спирт, і цим протирайте пляма круговими рухами, намагаючись не розмазувати фарбу по тканині. Замінюйте тампони в міру забруднення. Далі промийте джинси водою і виперіть. У тому випадку, якщо річ забруднена фломастером або маркером на основі ацетону, вам знадобитися засіб для зняття лаку з нігтів або, за аналогією зі спиртовими барвниками, ацетон. Технологія видалення плями така ж.
3
Пляма крові. В цьому випадку потрібно відразу ж прополоскати забруднення холодною водою, потім замочити річ в тазику з плямовивідником або кисневим відбілювачем. Не бійтеся зіпсувати джинси - кисневий відбілювач не містить хлору, тому не шкодить кольоровим речам.
4
Пляма від вина. Для початку його потрібно посипати кухонною сіллю - вона вбере частину забруднювача. Далі, в залежності від кольору джинсів і «віку» плями можна застосувати кілька способів. По-перше, багато плямовивідники дуже ефективно справляються з плямами такого роду. По-друге, деякі сорти вина можна видалити за допомогою звичайного окропу, але це допоможе тільки в тому випадку, якщо пляма свіже. Для цього натягніть джинси на тазик, щоб пляма була по центру, і полийте з закипілого чайника. Потім відправляйте річ в прання. Ще один спосіб, відповідний для тканини будь-якого кольору - замити пляма від червоного вина білим, потім випрати.
5
Пляма від трави. Такі плями дуже важко вивести, так як зелені пігменти проникають в саму серцевину ниток. В цьому випадку вам знадобитися або столовий оцет (Не концентрат, а 9% розчин) або харчова сода. Відповідно, або замочіть забруднений річ в оцті протягом години, або нанесіть хвилин на 10 кашку з соди на пляму. Потім прополощіть джинси водою і стирайте.
6
Пляма від фарби. Тут все залежить від типу фарби. Водоемульсіонку можна видалити за допомогою води та щітки, а для інших видів знадобиться відповідний розчинник. Практично універсальним засобом є ацетон, але він може розчинити і забарвлення джинсів, якщо річ неякісна.
Зверніть увагу
Найголовніше у виведенні плям з тканини - швидкість. Якщо річ полежить деякий час і/або піддасться теплового впливу - пляма стане неудалімой.
Корисна порада
Якщо у вас немає можливості відразу зняти і випрати річ, можна скористатися спеціальним спреєм-плямовивідником. Активна речовина обезбарвлює забруднювач, але все одно річ слід випрати при першій же можливості.