Як навчитися робити сальто в домашніх умовах. Інструкція Як зробити сальто.

Ефектні виступи гімнастів, що транслюються по телебаченню, вразили вас настільки, що ви вирішили навчитися виконувати сальто, наслідуючи улюбленим спортсменам? Для цього вам доведеться не лише згадати шкільні уроки гімнастики, а й всерйоз зайнятися своєю фізичною формою.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до гімнастичним тренувань, необхідно зміцнити тіло і розвинути м'язи, займаючись традиційними видами спорту. Найкраще - тієї ж гімнастикою або плаванням.
2
Перед кожним тренуванням не забувайте про те, що спочатку потрібно «розігріти» тіло, виконуючи протягом хоча б 10-15 хвилин вправи на розтяжку і гнучкість. Непогано, якщо у вас в квартирі або будинку обладнаний спортивний куточок або навіть тренажерний зал, бо найкраще такі вправи виконувати у «шведської стінки». Втім, на перший час згодиться еспандер і звичайний стілець.
3
Постеліть на підлогу гімнастичний мат, щоб навчитися правильно перекидатися. Це слід зробити для того щоб тіло «запам'ятало» послідовність дій, які використовуються і при виконанні сальто.
4
Зведіть ноги разом, виставте руки вперед, нагнися голову і зробіть перекид вперед. Виконуйте цей елемент без різких рухів, щоб не розтягнути зв'язки або не пошкодити хребет. Спочатку ви можете виконувати цю вправу під наглядом або за допомогою рідних чи друзів, а потім - самостійно.
5
Після того як ви навчилися виконувати перекид вперед на гімнастичному маті, можна спробувати зробити його в повітрі. Візьміть кілька матів, покладіть їх один на одного. Відійдіть від них на пристойну відстань, розбіг так, щоб можна було підстрибнути прямо перед ними. Потім - зробите стрибок і виконайте звичний вже перекид вперед. Постарайтеся приземлитися на ноги.
6
Якщо у вас поки не виходить зробити сальто, значить, ви ще не навчилися групуватися і зміщувати центр ваги з тулуба на ноги. Навчитися цьому можна лише за умови постійних тренувань.
7
Зверніться до тренерів, щоб вони змогли оцінити ваші зусилля і вказати вам на можливі помилки, виправляти які краще на початку роботи над сальто (та й іншими елементами), щоб тіло не встигло звикнути до неправильного положення при його виконанні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UDE4TGj0rQk
Перед тим, як намагатися виконувати заднє сальто, або по-іншому кажучи - бекфліп, рекомендуємо почати освоєння більш простих вправ. Техніку перекидів потрібно удосконалювати, домагаючись якісного і чіткого виконання вправ, які схожі з рухами під час заднього сальто. Особливу увагу треба звернути на зусилля рук, які підтягують ноги до плечей і колін і випрямлення ніг найкоротшим шляхом після перекидання.
Інструкція
1
Добре треновані зв'язки і м'язи ніг підсилюють ваші шанси швидше здолати техніку заднього сальто. Справа в тому, що при поштовху і наступному приземленні ноги відчувають значні навантаження. Крім того, з натренованими м'язами ви можете не турбуватися, що натрудившись їх після старанної і тривалої тренування. Шийні м'язи і м'язи черевного преса теж слід «поднакачать».
2
Найпростіше освоювати заднє сальто на батуті. Ви можете помилитися, але батут врятує вас від травми.
3
Зрозумійте, що ризик травми є, хоч він і не особливо великий і опануйте загальною фізичною підготовкою. Не забудьте розім'ятися для початку, адже м'язи потребують розігріві перед навантаженнями, а не розігріті м'язи легше пошкодити. Потім знайдіть рівну площадку, піщану або з матів - неважливо. Двоє страхують друзів теж не зашкодять.
4
Страхуючі стоять, зчепивши руки на рівні вашої попереку, а ви стоїте до них спиною. Готові? Стрибайте назад, виставляючи руки. Таким чином, ви перевалах через руки страхують і встанете на коліна. Їх же робота - дивитися за тим, щоб ви не падали головою вниз і «доворачивать» вас в разі чого. З першого разу навряд чи вийде, тому пробуйте, не соромтеся.
5
Прийом, який ти вивчиш за допомогою страхують, називається заднім фляги. Спробуйте цей прийом без допомоги, якщо ви в собі впевнені. Вийшло? Ви на правильному шляху.
6
Повторюйте фляг доти, поки ваші м'язи не запам'ятають ці рухи і не звикнуть до них. З кожним разом ви напевно будете помічати, що спираєтесь на руки ви все слабше. І коли під час чергового перевороту ви і зовсім не доторкнетеся руками до землі, ось тоді ви зможете сказати з гордістю - «Я зробив бекфліп!».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HuSNzRpk9Ig
Корисна порада
Зробивши прийом один раз, не зупиняйтеся. Головне довести виконання трюку до автоматизму.