Як відрізнити натуральну бірюзу.

Бірюза являє собою досить рідкісний камінь, особливістю якого є простота фальсифікації. Оскільки бірюза малопрозорого і практично позбавлена дефектів, її внутрішні властивості залишаються прихованими, ускладнюючи процес розпізнавання підробки. Тим не менш, існує кілька «домашніх» методів визначення достовірності цього каменю.
Інструкція
1
Вимийте камінь з милом, добре висушіть і протріть. Зануривши бірюзу в чисту воду, залиште її в такому стані на кілька годин. Натуральна бірюза вбере в себе рідину і змінить колір. Кахалонг, варасціт і Фауст, часто видаються за бірюзу, тільки вберуть у себе воду. Якщо камінь оброблений неміцними барвниками, вони змінять колір води.
2
Прикладіть до каменя кінчик скріпки, нагрітий на вогні. Бірюза при цьому трохи знебарвиться на місці припікання, крихкий кахалонг потріскається, а пластмаса або імітація будуть видавати неприємний запах, що супроводжується легким димком.
3
поскоблить злегка камінь з непомітною сторони. Розгромна при цьому блакитна або синя крихта видасть підробку. Обережно постукайте по бірюзі ложкою. При ударі об натуральний камінь повинен почутись глухий, погано чутний звук.
4
Нанесіть на камінь тонкий шар вершкового масла, через добу перевірте, які зміни з ним відбулися. Натуральний камінь вбере в себе достатню кількість масла. Не використовуйте для даного тесту маргарин або рослинне масло, щоб не зруйнувати структуру каменю.
5
Зверніть увагу на блиск каменю: на добре відполірованих примірниках він жирнуватий, матовий і воскової. Пухкі зразки можуть зовсім блищати. Скляного блиску на натуральній бірюзі бути не повинно. Пам'ятайте про те, що натуральна бірюза при носінні з часом досить помітно змінює свій відтінок.
6
Перевірте прозорість каменю: вона повинна бути нульовою. Звичайно, існує напівпрозора бірюза, але її не можна зустріти в звичайному магазині, оскільки за ціною вона порівнянна з танзанитом або кольоровими алмазами.
7
Огляньте бірюзу за допомогою лупи на предмет наявності дрібних подряпин і потертостей, неминучих при твердій структурі, що відрізняє натуральний камінь. Чорні та коричневі прожилки, присутні в структурі каменю, є ще однією ознакою справжньої бірюзи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4webCDITEwI
Бірюза - мінерал характерного кольору, який відноситься до напівкоштовних каменів і з давнини використовується в ювелірних прикрасах. Це відносно м'який, пористий мінерал, тому він дуже чутливий до умов навколишнього середовища і при частій шкарпетці втрачає колір. Природна натуральна бірюза зустрічається рідко, тому найчастіше на прилавках магазинів можна виявити вироби з штучної бірюзою і підробки під неї.
Інструкція
1
Натуральна, необроблена бірюза вищої якості зустрічається рідко, і вартість її велика, в магазині ви її навряд чи знайдете, в широкий продаж вона не надходить. Щоб зміцнити бірюзу і продовжити термін її життя, натуральні камені середньої якості піддають обробці. За своїм гемологічним тестам, зовнішнім виглядом і властивостями така поліпшена або цементована бірюза не відрізняється від необробленої і коштує практично так само.
2
Підробкою також не рахується облагороджена, відновлена або реконструйована бірюза - підфарбовані і спресовані зразки з порошку натуральної бірюзи . Якщо, звичайно, вам їх не намагаються подати під виглядом натурального високоякісного матеріалу. Такі камені не рахуються підробкою, оскільки виготовлені з натурального природного матеріалу, вони відносяться до імітацій, як і отримані штучним шляхом.
3
Бірюзу підробляють, використовуючи прокрашенние під неї природні мінерали або штучні матеріали, що імітують її колір і фактуру. Найчастіше для підробок використовується мінерал Хоулі. Це білий або сірий камінь з прожилками, схожими на бірюзу. Після прокраски він практично не відрізняється від неї. Насторожити вас може розмір виробу - бірюза не зустрічається великими шматками. Крім того, Хоулі має фарфоровий блиск, тоді як бірюза - воскової, а також він м'якше прототипу.
4
Скам'янілі кістки - одонтоліт - також продають під виглядом бірюзи . Такий матеріал скипає від соляної кислоти, тоді як бірюза просто розсипається в порошок. Якщо подивитися на таку підробку під лупою, буде видно первинна ячеистая органічна структура кістки. Якщо підробкою є забарвлене скло, то під лупою будуть видні пухирці газу в структурі зразка. Для скляних і фарфорових підробок характерний специфічний блиск, відмінний від матового, шовковистого відблиску полірованій поверхні натурального матеріалу.
5
Популярні і підробки «під бірюзу», які виготовляють зі звичайної пластмаси. Їх можна визначити по вазі, тому такий виріб буде значно легше, ніж з натурального каменю. При нагріванні воно починає видавати яскраво виражений специфічний запах пластмаси.