Як садити айстри. астра коли садити.

Астра - трав'яниста рослина з пишними суцвіттями. Існують однорічні та багаторічні форми цієї квітки. Айстри відрізняються різноманітністю забарвлення, довго цвітуть, добре стоять в зрізку. Крім того, астра досить невибаглива, за що і улюблена садівниками. У відкритий грунт ця рослина висаджується розсадою або висівається насінням.
Вам знадобиться
  • - дернова земля;
  • - торф;
  • - пісок;
  • - суперфосфат;
  • - деревна зола;
  • - сульфат калію;
  • - аміачна селітра.
Інструкція
1
Однорічні айстри, які найчастіше зустрічаються в садах середньої смуги Росії, розмножуються насінням. Насіння цих квітів можна відразу висівати у відкритий грунт, можна посіяти айстри в теплиці і висадити в квітник розсаду. Якщо ви хочете виростити власну розсаду, в березні або самому початку квітня підготуйте ґрунтову суміш з шести частин дернової землі, однієї частини піску і двох частин торфу. Засипте грунт в ящик і покладіть поверх нього двосантиметровий шар піску.
2
Посійте квіткові насіння в пісок на глибину півсантиметра. Після посіву грунт у ящику слід обережно полити.
3
Іноді рекомендують висівати айстри в кінці січня або на початку лютого. Ящики з насінням після посіву зберігаються під снігом до березня. Вважається, що насіння, загартовані таким способом, краще протистоять збудникам захворювань. У березні ящики переносять в приміщення з температурою не нижче двадцяти градусів. Через тиждень після цього почнуть з'являтися паростки.
4
Після того, як у паростків з'явиться по два справжніх листа, розсадите айстри в горщики або ящики. Відстань між окремими сіянцями повинно бути не менше п'яти сантиметрів. Якщо рослини встигли витягнутися, заглибити їх по сім'ядольні листочки. Якщо ви вирощуєте розсаду в квартирі на підвіконні, використовуйте люмінесцентну лампу в якості додаткового підсвічування.
5
У середині травня пересадите квіти у відкритий грунт. Для айстр підійде освітлений рівну ділянку грунту, на якому після дощів не застоюється вода. Намагайтеся не садити ці квіти в місцях, де протягом трьох найближчих років вирощувався картопля або помідори. В землю перед посадкою внесіть шістдесят грам суперфосфату і сто грам деревної золи на квадратний метр.
6
Посадіть рослини на відстані двадцять-тридцять сантиметрів один від одного і полийте.
7
Через десять або чотирнадцять днів після висадки розсади внесіть на квадратний метр грунту двадцять грам сульфату калію, тридцять грамів суперфосфату і стільки ж аміачної селітри. Намагайтеся зробити так, щоб добрива не потрапили на листя.
8
Регулярно поливайте айстри, після поливу рихлить грунт і видаляйте бур'яни.