Як стабілізувати відео. Як намалювати людини.

Однією з основних проблем відео, знятого любительською камерою, що не закріпленої на штативі, є тремтяче зображення. Звичайно, до деякої міри з цією проблемою можна впоратися, включивши перед зйомкою оптичний або електронний стабілізатор. Але тремтячими зображенню, яке ви вже вивантажили з камери на свій комп'ютер, зможе допомогти тільки програмна обробка.
Вам знадобиться
  • - відео;
  • - програма Adobe After Effects.
Інструкція
1
Для стабілізації відео можна скористатися можливостями програми After Effects. Імпортуйте ролик, який потребує обробці, використавши опцію File з групи Import меню File. Якщо ви віддаєте перевагу гарячі клавіші, застосуйте для імпорту файлу комбінацію Ctrl + I.
2
Перетягніть імпортований кліп в палітру Timeline мишкою або опцією Add Footage to Comp з меню File. Поставте покажчик поточного кадру на початок фрагмента, з якого відео слід стабілізувати, якщо вам не потрібно обробляти весь ролик.
3
Скористайтеся опцією Stabilize Motion з меню Animation. У палітрі шару з'явиться оброблюване відео з одним трекером. Налаштуйте параметри стабілізації в палітрі Tracker Controls. Якщо ви не бачите цю палітру у вікні програми, використовуйте опцію Tracker Controls в меню Window.
4
Вкажіть параметри, які потребують стабілізації. За замовчуванням програма відстежує зміни параметра Position. Інакше кажучи, ви зможете компенсувати вертикальні і горизонтальні ривки камери. Якщо ваша картинка, до всього іншого, ще й розгойдується, поставте галочку в чекбоксі Rotation. Після цього в палітрі шару з'явиться другий трекер.
5
Встановіть трекери на фрагменти зображення, переміщення яких буде відслідковуватися програмою. Це повинні бути невеликі фрагменти фону, які, по ідеї, повинні бути нерухомими і переміщаються в кадрі виключно через смикання камери. Об'єкти повинні відрізнятися від навколишнього фону кольором, насиченістю або яскравістю. За замовчуванням відстежується відмінність яскравості.
6
Якщо ви поставили трекери на об'єкти, що відрізняються від фону за кольором, клікніть по кнопці Options в панелі Tracker Controls. Виберіть у налаштуваннях пункт RGB і клацніть по кнопці ОК.
7
Клацніть по значку Analyze forward в панелі Tracker Controls. Після натискання на цю кнопку почнеться процес аналізу переміщення точок, відзначених трекерами. Ви можете відстежувати аналіз у вікні палітри шару. Якщо один з трекерів відчепився від об'єкта, на який був спочатку прикріплений, натисніть на кнопку Reset і причепіть трекер на інший об'єкт.
8
Після завершення аналізу натисніть кнопку Apply. Запустіть перегляд відео опцією RAM Preview з групи Preview меню Composition.
9
При необхідності збільшіть розмір зображення. Це допоможе уникнути появи у вікні плеєра краю шару з вашим відео, що зрушився для компенсації руху камери. Для збільшення розміру зображення клікніть по стрілочки зліва від шару з відео в палітрі Timeline. У розгорнулося меню таким же чином розкрийте пункт Transform. Відредагуйте параметр Scale так, щоб при відтворенні у вікні плеєра не було видно ділянок чорного фону.
10
Збережіть стабілізовану відео, скориставшись опцією Add to Render Queue з меню Composition. У палітрі Render Queue клацніть по напису Output to і вкажіть папку, в яку буде зберігатися файл. Для запуску обробки вашого ролика натисніть кнопку Render.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_hGue2w5ge8