Як укладати вагонку.

Вагонка - матеріал, який не втрачає своєї популярності вже багато років. Приміщення, оброблене вагонкою, виглядає стильно і сучасно, а енергія дерева створює неповторну ауру комфорту і затишку.
Вам знадобиться
  • вагонка, будівельний рівень, дерев'яний молоток, дюбель-цвяхи, теплоізоляційний матеріал, дерев'яні бруски
Інструкція
1
Зробіть обрешітку з брусків. Це потрібно частка того, щоб вирівняти стіни і створити кріплення. Якщо ви хочете утеплити приміщення, укладіть між брусками приготований матеріал для теплоізоляції.
2
Вирішіть, як ви будете розташовувати вагонку. Якщо ви збираєтеся кріпити її вертикально, то оббивати стіни горизонтальними рейками. При горизонтальному розташуванні вагонки рейки повинні бути розташовані вертикально. Для вузьких і довгих приміщень підійде горизонтальна укладка, це візуально збільшує простір. При вертикальному укладанні створюється ілюзія приміщення з високою стелею. Бруски обрешітки повинні розташовуватися на відстані не більше 40-50 сантиметрів Перевіряйте вертикальність обрешітки, використовуючи будівельний рівень. Зміцніть обрешітку за допомогою дюбель-цвяхів.
3
Приступайте до укладання вагонки. Починайте з кута, дотримуйтесь акуратність. Користуйтеся будівельним рівнем і дерев'яним молотком. Домагайтеся рівномірного прилягання дощок. Залишайте між шпильками і пазами зазор близько 1-2 мм, щоб при перепадах вологості вагонка НЕ спучилася.
4
Прибивайте вагонку до обрешітки в тих місцях, які плануєте прикрити куточками або ж плінтусом. Якщо ваша вагонка зроблена з модрини, дотримуйтесь особливої акуратність - такий матеріал дуже легко колеться і тріскається. Використовуйте цвяхи, які мають невеликі капелюшки, або спеціально куплені скоби. Надсверлівайте отвори, застосовуючи шуруповерт.
5
При обробці лазні використовуйте тільки вертикальну укладку вагонки - це забезпечить нормальний доступ повітря і убезпечить від застою водяних крапель, що буває при горизонтальній укладці.
6
Після того, як укладання закінчена, покрийте вагонку алкідним або водорозчинні лаком. Використовуйте також захисні склади, які убезпечать будівлю або приміщення від несприятливих погодних явищ.