Як сповити новонародженого.

Дуже часто таке радісна подія, як народження дитини, супроводжується страхами молодої мами, невпевненістю у власних знаннях про догляд за немовлям і т.п. Один з найбільш поширених питань новоявлених батьків: як правильно сповити новонародженого?
Вам знадобиться
  • - дві пелюшки;
  • - підгузник;
  • - пеленальний столик.
Інструкція
1
Розстелите теплу (з урахуванням пори року) пелюшку, зверху на неї покладіть ще одну, більш тонку.
2
Покладіть зверху немовляти. Надіньте на дитину підгузник. Щоб виготовити його самостійно, візьміть складену трикутником марлю, покладіть під поперек новонародженого підставу цього трикутника, а його вершини складіть разом на животі, при цьому нижня вершина повинна заорюватися за дві верхні.
3
Помістіть дитини на пелюшки таким чином, щоб їх верхній край проходив під його шийкою. Візьміть обидві пелюшки за один з верхніх країв і оберніть малюка. Запахнув один край за ручку дитини, виконайте те ж саме з другим верхнім краєм.
4
Тепер візьміть лівий нижній край пелюшок лівою рукою, а правий край - правою, і загорніть нижню частину пелюшок вгору на дитину. Потім покладіть один край пелюшок під спину, а другий - запахніте за первий.Пеленаніе закінчено.
5
Якщо ви хочете запеленать немовляти таким чином, щоб його ручки залишилися вільними, виконуйте ті ж самі дії, що описані вище, тільки, в цьому випадку, зробіть верхній край пелюшок на рівні пахв дитини. Надіньте на ручки малюка варежкі- «царапки», стежте за його нігтиками, вчасно акуратно подстригайте їх.
6
Використовуйте вид сповивання «конвертом» для прогулянок на вулиці в холодну пору року. В процесі такого сповивання верхній кут пелюшок залишайте вільним над головою немовляти, а нижній - піднімайте і кладіть дитині на животик. Бічні кути завертайте як при звичайному пеленании. Верхнім вільним кутом пелюшки або ковдри можна прикривати личко дитини від холодного повітря.
7
У спекотну погоду користуйтеся марлевими або тонкими бавовняними пелюшками, щоб немовля не перегрелся.Прі пеленании надягайте на головку малюка шапочку або чепчик, залежно від пори року.
8
Слідкуйте за температурою повітря в приміщенні, де ви сповиваєте дитини. Вона повинна бути в межах 24-25? С.
Корисна порада
Проводьте сповивання на спеціальному пеленальном столику, після того, як проведете всі необхідні гігієнічні процедури.
Уміння сповивати немовляти - корисний навик для будь-якої матері. Сповивання заспокоює дитини, створює йому тепло, затишок, почуття безпеки і спокою, а також дозволяє знизити ризик СВСМ (синдрому раптової смерті малюка). Малюків можна сповивати з народження до того часу, поки вони не почнуть перевертатися на животик.
Інструкція
1
сповити немовляти можна різними способами. Найбільш поширеним вважається наступний. Підігніть верхній край пелюшки з бавовни на 20 см і покладіть на неї малюка. Його плечі повинні бути розташовані на рівні згину матеріалу.
2
Одну ручку покладіть під згин пелюшки. Загорніть край тканини поперек тулуба і подверніте його під ніжки крихти. Потім під інший згин помістіть другу ручку. Загорніть інший край пелюшки. Оберніть нею тулуб грудничка і також подверніте під ніжки. Під них помістіть і весь нижній край пелюшки.
3
Намагайтеся сповивати так, щоб пелюшка не потрапляла на обличчя малюка, не закривала вушка і щічки. Це утруднить дихання. Чи не стискайте туго кінцівки дитини, щоб не заважати кровообігу в них. Залишайте трохи простору для вільного руху ручками і ніжками.
4
В теплу погоду краще не сповивати дитини, щоб не викликати перегріву. В цей час краще надягти на нього маячки і підгузник. Також для профілактики перегріву не рекомендується сповивання дітей тоді, коли вони сплять в одному ліжку з батьками. У прохолодну ж погоду під пелюшку бажано надіти легкий комбінезон.
5
Чи не сповивайте грудничка занадто туго. Цим ви можете заподіяти йому біль і фізичну шкоду. По можливості, надавайте дитині більше руху. Можливість вільно рухатися є кращою профілактикою дитячого рахіта.Как тільки ви пізнаєте мистецтво сповивання, ваш малюк буде з нетерпінням чекати моменту, коли ви зробите це знову.
Зверніть увагу
Не всім дітям подобається бути запеленатого. Поспостерігайте за своїм малюком. Якщо йому не комфортно в пелюшках, поставтеся до його бажанням з повагою. Відмінною альтернативою сповивання є дитячий спальний мішок. При цьому дитина теж спить на спині, що знижує ризик СВСМ.