Як намалювати однолінійну схему.

Перед тим як приступити до електромонтажних робіт, потрібно обов'язково розрахувати необхідну кількість кабелю, автоматів, освітлювальних точок і інших елементів системи електропостачання. Всі ці нюанси включає в себе професійно складена однолинейная схема.
Вам знадобиться
  • - персональний комп'ютер;
  • - DVD-диск з ПЗ Visio.
Інструкція
1
Встановіть на персональному комп'ютері програму Visio. Потім запустіть цей додаток. У меню даної програми виберіть опцію «Створити документ». Щоб зручніше було працювати з програмою, виконайте додаткові налаштування: на панелі інструментів у вкладці «Прив'язати і приклеїти» серед пропонованого різноманіття функціональних можливостей залиште включеними лише опції «Прив'язка» і «Прив'язка до сітки».
2
Виконайте настройку «Параметрів сторінки». Для цього в меню програми виберіть «Файл», потім перейдіть на вкладку «Параметри сторінки» і в що з'явилося на екрані монітора вікні виберіть закладку «Розмір сторінки», а після встановіть необхідний розмір, наприклад, формат А3. Тут же в параметрах налаштування встановіть «Орієнтацію сторінки» - альбомний аркуш. У налаштуваннях масштабу документа встановіть співвідношення 1 до 1 (так вам легше буде малювати однолінійну схему). Встановіть одиницю виміру - міліметри. Потім після внесення всіх цих коригувань натисніть ОК.
3
За допомогою вкладки «Відкрити» знайдіть встановлену в програмі бібліотеку стандартних трафаретів GOST Elektro. Після цього відкрийте набір елементів «Основні написи. ГОСТ 2.104-68 ». Перенесіть на майбутню схему рамку, основні написи, а також графи.
4
Почніть комплектацію схеми живильної мережі: перенесіть на схему «боковик» за формою 5, трафарет живлять шин, а також послідовно розташовані елементи лінії, що відходить. При необхідності можна виділити відповідні текстові поля і внести свої зміни.
Зверніть увагу
Переконайтеся в правильності розташування елементів схеми: послідовність всіх складових електромережі повинна відповідати чинним ПУЕ.
Корисна порада
Пам'ятайте: у схемах живильної мережі відображення харчування в більшості випадків однотипно.
Людина сприймає інформацію набагато краще, коли вона структурована. Якщо ви хочете, щоб ваші ідеї зрозуміли якнайбільше ваших слухачів або читачів, витратьте деякий час на створення красивої і наочної схеми.
Вам знадобиться
  • - комп'ютерні програми для створення схем і діаграм;
  • - папір (наприклад, ватман, листи для фліпчарта);
  • - фломастери, маркери, кольорові олівці;
  • - сканер або фотоапарат.
Інструкція
1
Структуруйте питання, про яке ви збираєтеся говорити. Чітко позначте тему, виділіть основні розділи, в кожному розділі виділіть підрозділи або ключові моменти. Дотримуйтесь принцип MECE ("Mutually Exclusive, Collectively Exhaustive" - "взаємно виключають, спільно вичерпні»), це один з базових принципів роботи всесвітньо відомої компанії McKinsey.
2
Оберіть зовнішній вигляд схеми виходячи зі створеної вами структури питання. Наприклад, якщо ви хочете вказати на питому вагу або значимість якогось розділу, створіть кругову діаграму. Для питань, розділи та підрозділи яких легко розподіляються на рівні, використовуйте ієрархічну схему . Якщо ж між різними аспектами проблеми є безліч взаємозв'язків, малюйте ментальну карту.
3
Оберіть спосіб, яким вибудете створювати схему : за допомогою комп'ютерних програм або вручну. Навіть якщо ви намалюєте схему на аркуші паперу, її завжди можна перевести в електронний вигляд за допомогою сканера або фотоапарата.
4
Застосовуйте різні кольори і графічні об'єкти. Укладіть назви розділів і підрозділів в геометричні фігури різних форм і кольорів. Використовуйте різні за величиною і жирності шрифти, а також різні стрілки, лінії й піктограми. Якщо ви створюєте схему вручну, малюйте і пишіть маркерами та/або кольоровими олівцями.
5
Обов'язково напишіть до малюнка заголовок, що відображає його зміст. Переконайтеся, що всі слова легко читаються, а сама схема відображає ідею, яку ви хочете донести до слухачів або читачів.
Зверніть увагу
За один раз людина може охопити увагою всього 6-7 блоків інформації. Будьте обережні в дробленні питання на розділи та підрозділи.
Корисна порада
Ментальна карта - техніка, створена Тоні Бьюзаном. Тема розташовується в центрі листа, від неї відходять жирні лини, які позначають розділи. Потім ці лінії діляться на більш тонкі - підрозділи. Всі підписи робляться у вигляді ключових слів друкованими літерами над лініями. Плюс такої схеми в тому, що на ній зручно показувати зв'язки між елементами за допомогою стрілок, а також додавати нові написи.