Як поливати бегонію. бегонія Як поливати.

Правильний догляд за бегонією неможливий без якісного поливу. Для того, щоб рослина відчувало себе досить комфортно і успішно розвивалося, необхідно дотримуватися певних правил.
Вам знадобиться
  • Вода
Інструкція
1
Перед тим, як поливати бегонію, необхідно підготувати воду. Звичайна водопровідна вода дуже жорстка, тому найкраще відстояти її у відкритому посуді протягом доби, щоб позбавити її від хлору. Додатково пом'якшить її фільтрація за допомогою звичайного побутового фільтра або кип'ятіння. Можете використовувати для пом'якшення садовий торф. Для цього покладіть 1 кілограм торфу в водопроникними пакеті в 10 літрів води, таким способом грунт стане більш кислою.
2
Поливайте рослину рівномірно, бажано робити це в один і той же час, краще всього вранці. У літній період води повинно бути досить багато, інакше листя буде в'янути. Залежно від температури навколишнього середовища полив бегонії здійснюйте через день або один раз на кілька днів.
3
Взимку поливайте квітка в міру пересихання землі в горщику. Зазвичай для цього достатньо тижня. Якщо в приміщенні температура не дуже висока, можна поливати рослину теплою водою. Після того, як земля підсохне, прорихліте верхній шар на глибину одного сантиметра. Це дозволить зберегти достатній рівень вологості всередині горщика.
4
Також для поливу можна використовувати метод занурення горщика. Для цього в глибокий посуд, що перевищує діаметр горщика, наливається пом'якшена вода. Занурте квітка у воду і дочекайтеся, поки вона оживляти земляний кому через дренажні отвори на дні миски. Для цього достатньо 15-20 хвилин. Потім поставте горщик на піддон, якщо з нього витекло занадто багато води, то вилийте її через годину.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ynOvkXfK1HA
Зверніть увагу
При всій любові рослини до вологості, бегонія не терпить обприскування листя. Від крапель води на них утворюються бурі плями, схожі на іржу.
Корисна порада
Необхідно організувати такий полив, щоб при підтримці достатньої вологості в ґрунті не було застою вологи, інакше коріння будуть гнити. Допомогти в цьому може достатній рівень дренажу на дні горщика.
Успіх кімнатного квітництва залежить від багатьох складових: правильного вибору рослин, повітряно-теплових умов кімнат, достатності мінерального живлення. І, безумовно, грамотного поливу.
Інструкція
1
Воду можна уподібнити крові рослини. Саме вона, надходячи в рослинний організм через кореневу систему, розчиняє в собі мінеральні солі землі і живить растеніе.Жізнь кімнатної рослини має свої фази. Вода в кожній споживається по-різному. Період спокою - полив помірний, період посиленого зростання - води больше.Правільний полив - здорові цвети.Полівая квіти, пам'ятайте: листя «дихають» і випаровують воду. Завдяки цьому рослини можуть знизити свою температуру в спекотні дні і вберегтися від перегріву. Але при критично спекотної температурі коренева система не справляється з заповненням споживання води, і навіть посилений полив не вирішить проблеми. У такій ситуації два виходи: притенение квітів від прямого впливу сонця і їх обприскування (вічнозелені рослини обприскують і взимку).
2
При покупці ґрунтової суміші зверніть увагу на рекомендації щодо її використання - відсилання до видами і сортами квітів. Правильно підібрана суміш оптимально утримує воду і регулює відтік її надлишків, що вберігає від перезволоження. А ось ущільнені, пилуватих «стара» земля з поганим дренажем може мати сухий верхній шар і сирої - нижній. Буває і навпаки: волога утримується у верхній частині, але не проникає до дна горщика.
3
Потреба в поливі горщиків квітів визначте за такими ознаками-параметрам.1. Вага горщика: важкий - сира земля, полегшений - пересушенная.2. Колір землі: темна земля - з вологою, сіра - значить пересохла.3. Сухість грунту на дотик: кінчик пальця сухий після занурення на 1 см - полив потрібен. • Лишайник і невеликий зелений мох на поверхні земляної суміші - свідчення нестачі сонячного світла і систематичного надлишку вологи. • Якщо вологи в землі достатньо, при ударі клацанням стінки горщика видадуть глухий звук. Якщо суміш суха, звук буде дзвінким.
4
Уважно стежте за стабільністю стану земляного кома. Різкий перехід від надмірної поливу до його призупинення шкідливий для квітів: вони можуть скинути і листя, і бутони.Строго дозуйте полив відповідно до сезону року, часом доби, температурним режимом в кімнаті, допустимостью наявності води в піддоні. • Рясно поливайте рослини влітку, помірно і «бідно» - взимку. • Навесні, влітку поливайте квіти в будь половині дня, восени і взимку - вранці. • Влітку воду в піддоні, що залишилася після ранкової поливання, допустимо залишити, а восени і взимку слід зливати.
5
Візьміть на замітку: т.зв. соковиті кімнатні рослини (алое, кактуси та інші) влітку вимагають щоденного поливу, а восени і взимку - два-три рази на тиждень (по мірі висихання земляного кома) .Помніте: особливо чутливі квіти до правильності поливу в період закінчення росту та переходу до стану спокою - у вересні-жовтні. Надмірний полив в ці місяці може призвести навіть до загибелі рослин. В цей перехідний період (як правило, самий сирої для міських квартир - поки не підключено центральне опалення) поливати квіти потрібно навіть менше, ніж взимку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dBWJ8cY_-2M
Зверніть увагу
У період росту і цвітіння кімнатні культури рекомендується поливати водою, яка буде тепліше навколишнього повітря. Деякі види квітів (глоксинія, цикламен) беруть воду «для пиття» з піддона. Кип'яченою водою квіти не поливають.
Корисна порада
Якщо ви пересушили кому землі в квітковому горщику, він відстане від його стінок, і вода при поливі зійде в піддон, що не змочивши земляну суміш. Просочити кому можна, зануривши горщик в посуд з водою на годину або два.Не забудьте про контроль за температурою води для поливу. Тропічні рослини і квіти з тендітною кореневою системою (орхідеї, кактуси, папороті) не переносять холодної води (можуть загнити коріння). Кімнатну температуру вода набуває, як правило, за добу.