Як прогрівати радіатор.

Настав холодну пору року. У будинках, квартирах та інших установах вже давно включили опалення, але не все безхмарно, адже якість опалювальної системи (особливо в старих багатоквартирних будинках) бажає кращого. Зважаючи на це, власникам квартир потрібно навчитися прогрівати радіатори.
Вам знадобиться
  • - кран Маєвського;
  • - органічні і неорганічні кислоти;
  • - насос;
  • - вода.
Інструкція
1
Визначте причину несправності в роботі опалювальної системи: тільки так можна зробити правильні дії для виправлення проблем і прогріву радіаторів. Припустимо, на окремих ділянках трубопроводу утворилася повітряна пробка, тоді вам потрібно перевірити, чи правильно працюють повітрозбірники. Потім за допомогою крана Маєвського перевірте радіатор опалювальної системи на наявність у ньому повітря. Якщо після всіх вжитих спроб усунути проблему не вдалося, перевірте, чи немає на горизонтально розташованих ділянках контр-уклону. Спустіть повітря в усіх місцях його скупчення.
2
Друга за поширеністю проблема, яка перешкоджає прогріванню радіатора, - недостатнє відкриття запірної арматури, встановленої на що подає або зворотної магістралі. Якщо ви вважаєте, що це і є причина холодних батарей у квартирі, відрегулюйте температуру подаваного тепла, відкривши запірну арматуру.
3
Третя причина, по якій в квартирі можуть бути холодні батареї - засмічення в підводках і на стояках. Знадобиться промивка опалення. Розрізняють декілька варіантів промивки: хімічна, гідродинамічна і пневмогідроімпульсная. Для реалізації хімічної промивки трубопроводу опалювальної системи використовують органічні і неорганічні кислоти, які подають в опалювальну систему за допомогою насоса. Гідродинамічна промивка передбачає подачу в трубопровід тонкої струменя води під дуже високим тиском. Пневмогідроімпульсная промивка полягає в тому, що у воді, яка заповнює трубопровід опалювальної системи, створюється імпульсна хвиля: така повітряно-водяна суміш відриває всі нарости і вимиває їх з системи.
Зверніть увагу
Щоб уникнути поривів перевірте герметичність з'єднань окремих елементів опалювальної системи!
Корисна порада
Якщо самостійно зроблені дії не дали бажаного результату, скористайтеся послугами сантехніка.