Як підключити електроплиту Bosch. Як правильно підключити електро плиту відео.

Електричні плити Bosch є гідними суперниками газових плит. Попит на них неймовірно великий. Ще б! Переваг у електричних плит чимало: їх використання безпечніше (не доводиться справу мати з відкритим вогнем), не спалюється кисень, та й температуру нагрівання електроплити легко контролювати. Але є одна важлива умова - електроплиту потрібно правильно підключити.
Вам знадобиться
  • - дроти;
  • - електроплита з інструкцією;
  • - викрутка з індикатором;
  • - розетка;
  • - вилка.
Інструкція
1
Розпакуйте придбану електричну плиту. Уважно вивчіть прикладену до агрегату інструкцію: в ній викладені вимоги до безпечного підключенню електроплити. Уважно огляньте плиту з метою виявлення видимих пошкоджень і дефектів.
2
Перевірте щиток. Щоб підключити електроплиту, вступний кабель, що йде в квартиру, повинен бути мідним з мінімальною площею перерізу 6 мм2. До того ж має бути вступний автомат (40-50 Ампер). Разом з тим, обов'язково має бути передбачено аварійне відключення за допомогою УЗО.
3
Зверніть увагу на те, що електричні плити продаються як з кабелем, призначеним для підключення агрегату в силову розетку, так і без нього. Зважаючи на це, розрізняють два способи підключення електроплит: підключення безпосередньо, тобто, без силової розетки, і використання силової розетки.
4
Якщо підключення електроплити виробляється безпосередньо, то для початку знайдіть на задній панелі корпусу пристрою проводки (їх може бути від трьох до п'яти). Приміром, виявили там три фазних проводи. До даних проводам підключіть фазний провід від щитка: чорний фазний провід щитка підключіть до контакту L, синій - до контакту N, а жовто-зелений пустите на масу.
5
Якщо ж підключення електроплити виконується з використанням силової розетки, то може бути два варіанти підключення агрегату. Перший: встановіть на кабель, що йде від електроплити, вилку, яка б відповідала вже наявної на кухні розетки. Але є один нюанс: справа в тому, що силові розетки ще радянських часів недостатньо надійні, тому великий ризик, що електроживлення буде нестабільним (причини різні: стара розетка розхитана, контакти погані й інше), що призведе до передчасного виходу з ладу електроплити. Другий: замініть стару силову розетку на нову євро стандарту, а на кабелі встановіть вилку під цю розетку.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь правил електробезпеки!
Корисна порада
Якщо ви не впевнені у своїх силах, скористаєтеся послугами електрика, який, володіючи знаннями і спеціальним інструментом, швидко і якісно підключить електроплиту Bosch.
Сучасна електрична плита є ефективним пристроєм для приготування їжі і за багатьма параметрами перевершує газову плиту. Вона має більшу функціональність, досконалим дизайном, легше в управлінні. Працездатність електроплити в чому залежить від правильної її установки.
Вам знадобиться
  • Інструкція по експлуатації, будівельний рівень
Інструкція
1
Вибір електричних плит сьогодні дуже великий. При бажанні можна підібрати вузьку плиту для невеликий за розмірами кухні. Для тих, хто не бажає витрачати багато часу на прибирання, підійде плита з поверхнею з стеклокерамического матеріалу. Склокераміка виглядає дуже добре, не вимагає прикладання зусиль при чищенні, відмінно проводить тепло. Якщо ж ви зазвичай готуєте їжу з використанням нестандартної посуду, здобувайте плиту з чавунними конфорками.
2
Отже, електрична плита вибрана, придбана і доставлена до вас в квартиру. Акуратно звільніть її від упаковки. Огляньте плиту на предмет виявлення можливих пошкоджень. Звертайте увагу на цілісність покриття, переконайтеся у відсутності подряпин і відколів. Перевірте комплектність вироби, керуючись прикладеної інструкцією по експлуатації.
3
Підготуйте місце для розміщення електроплити. Вибирати місце на просторі кухні необхідно з урахуванням вимог до зручності при експлуатації плити. Наприклад, обробний стіл і кухонна мийка повинні знаходитися в безпосередній близькості від електричної плити. Це дозволяє заощадити час і зусилля при приготуванні їжі і обробці використаної посуду.
4
Встановлена електроплита повинна стояти стійко, не тинятися і не вібрувати. Для регулювання положення плити існують спеціальні вбудовані елементи (ніжки), які дозволяють виставити електричну плиту в горизонтальному положенні. При необхідності для забезпечення горизонтальності використовуйте будівельний рівень.
5
Найважливіше при установці - підключення плити до електричної мережі. Підключення повинно здійснюватися за допомогою кабелю відповідної потужності. Використовуйте при монтажі з'єднання електричну схему, яка додається до пристрою. Враховуйте, що електроплита може бути одно-, дво- або трифазної. Ця особливість також повинна враховуватися при підключенні. Кожен контакт і будь-яке з'єднання необхідно перевірити на предмет можливості короткого замикання.
6
Після виконання всіх робіт проводиться тестування пристрою, який покаже готовність електроплити до експлуатації.
7
Якщо ви не впевнені у своїх силах, підключення електроплити краще довірити професіоналам. Від правильної установки плити і грамотного її підключення в чому буде залежати ваша безпека.