Як навчитися в'язати на вилці.

В'язання на вилці дещо менш поширене, ніж гачком або спицями. Тим часом цей вид рукоділля дає можливість виконувати розкішні ажурні шалі, шарфи, шапки і навіть жакети і сарафани. Щоб його освоїти, потрібні деякі навички в'язання гачком.
Вам знадобиться
  • - вилка;
  • - гачок №1,5-2;
  • - м'яка пряжа середньої товщини.
Інструкція
1
Зробіть вилку. Іноді вони продаються в магазинах товарів для шиття і в'язання, але можна зробити і самим. Вилка являє собою шматок дроту перетином 2-3 мм, зігнутою вдвічі на манер шпильки для волосся. До речі, для тонких мережив можна використовувати і шпильку, але знадобиться більш тонкий гачок і котушкові нитки. Дріт візьміть максимально жорстку. Випряміть кінці. Дугу найкраще зігнути по круглій болванці. Кінці дроту затупити напилком і обробіть наждачним папером, щоб не було задирок. Щоб ваше пристосування і в неробочому стані зберігало форму, зробіть планку з двома отворами. Відстань між ними повинна забезпечувати паралельність, а діаметр трохи більше діаметру поволоки.
2
На нитці від клубка зав'яжіть петлю довжиною, що дорівнює приблизно половині відстані між зубцями вилки. Візьміть пристосування лівою рукою. Тримайте його зубцями вгору і надіньте петлю на ліву дріт. Щоб вузлик, не розв'язав, притримуйте його разом з дротом великим і вказівним пальцями лівої руки.
3
Робоча нитка завжди повинна знаходитися за виделкою. Тому вільний кінець її заведіть за вказівний палець лівої руки. Введіть гачок в першу петлю. Візьміть нитку і протягніть її через петлю.
4
Поверніть вилку за годинниковою стрілкою, щоб дроту помінялися місцями. Та, на якій робиться петля, завжди повинна бути зліва. Не виймаючи гачка з петлі, перенесіть його через верх так, щоб він виявився перед роботою. Введіть його в передню частину петлі, яка зараз знаходиться на лівій дроті. Витягніть нитку. Тепер у вас на гачку 2 петлі. Пров'яжіть їх разом, як ви то зазвичай робите при в'язанні простих стовпчиків.
5
Знову поверніть вилку за годинниковою стрілкою. Заведіть кінець нитки за вказівний палець лівої руки, введіть гачок в наступну петлю і зробіть наступну петлю. Пров'яжіть її разом з тією, що знаходиться на гачку. Таким чином в'яжіть смугу потрібної довжини.
6
Для шарфа знадобиться кілька смуг однакової довжини. Потім їх з'єднують разом гачком або голкою, в яку просунута та ж сама нитка, з якої вони пов'язані. Можна виконати виріб з окремих кіл. Для скріплення деталей покладіть дві смужки поруч короткою стороною до себе. Введіть гачок в 2 петлі правої смуги. Протягніть через них нитку і залиште її на гачку. Введіть його в 2 петлі лівої смуги, витягніть робочу нитку і пров'яжіть цю нову петлю разом з розташованої на гачку.
7
Навчившись в'язати прості смуги, спробуйте з'єднувати петлі в пучки або «раковини». Складні вироби в'яжіть по викрійці. Нав'язавши потрібну кількість смуг і кіл, приколіть їх до викрійці і скріпіть між собою гачком або голкою.