Як зробити жабо. Як зробити готичне жабо.

Жабо - це чоловіча прикраса з мережив, яке прикрашає сорочку спереду, в вирізі піджака. Враховуючи тенденції моди, жабо стали носити і жінки як на сорочках, тай як виду коміра до сукні. Прикрасити свій наряд можна, зробивши жабо самостійно.
Вам знадобиться
  • Голка
  • Нитка
  • Рюші
  • Мереживо
Інструкція
1
Щоб прикрасити свій наряд або чоловічу сорочку жабо необхідно спочатку вибрати розмір жабо і матеріал, з якого ви будете його робити. Якщо ви хочете зробити жабо на чоловічу сорочку для фрака чи смокінга, то можна вибрати два варіанти жабо.
2
Перший - нашити паралельно планці з гудзиками кілька рядів готових рюшів в тон сорочки - тоді сорочка придбає вечірній вигляд і буде відмінною прикрасою до будь піджачної парі, призначеної для виходу в світ. Урочистіший варіант - це жабо зшите з широких рюшів, мережив або оздоблювального шиття. Для цього необхідно зібрати шиття або мережива на нитку гармошкою і викласти складкою, готові рюші можна просто нарізати на чотири або п'ять полотен, шириною в десять-п'ятнадцять сантиметрів. Потім полотна необхідно накласти одне на інше таким чином, щоб нижня було нижче верхнього на три-чотири сантиметри. Ідеальний варіант, якщо довга кожного полотна буде довше попереднього на декілька сантиметрів. Потім зшийте полотна. По верхньому краю приклейте на «павутинку» стрічку, яка замаскує верхній шов і послужить зав'язкою для самого жабо.
3
Жіночий варіант жабо зробити можна ще оригінальнішим способом. Підберіть до свого вбрання підходящу в тон легку матерію, наприклад шифон, шовк, капрон або органзу. Викрийте зі шматка, розміром тридцять на сорок сантиметрів, серце з заокругленим носиком. Обробіть краю будь-яким доступним для вас способом, починаючи від шва зіг-зак, закінчуючи Бейко або рюшами. В виїмці зробіть невелику петлю, за яку жабо буде вдягатися на верхній гудзик вашого наряду, і акуратно розправте хвилі на прикрасі. Жабо можна прикріпити до сукні за допомогою брошки або прикрасити камеєю. Чоловіки прикрашали жабо шпилькою з каменями або допускалося поверх жабо надіти краватку-метелика.
Зверніть увагу
Підбирайте який колір ниток в соотвсетствіі з кольором жабо і сорочки. На перший погляд це прозвучить нерозумно, але насправді це дуже важливий момент.
Корисна порада
Якщо ви не впевнені, впораєтеся ви чи ні, то краще вдатися до допомоги більш досвідчених людей. або попросити їх навчити вас тим нехитрим прийомам, які можуть використовуватись при даних діях.