Як визначити процесор комп'ютера.

Більшість початківців користувачів в першу чергу хоче дізнатися, який саме процесор встановлений на їх комп'ютері. І це правильно, оскільки саме він визначає багато в чому потужність ПК. Тим більше, чим потужніший у вас процесор, тим вище потенціал для модернізації вашого комп'ютера в майбутньому.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - програма CPU-Z;
  • - програма Everest.
Інструкція
1
Дізнатися про модель процесора можна за допомогою багатьох способів. Найпростіший з них такий. Клікніть правою кнопкою мишки по «Мій комп'ютер». Далі в меню виберіть «Властивості». Відкриється вікно, в якому буде основна інформація про ваше процесорі, його частоті і компанії-виробника.
2
Якщо вас цікавить детальніша інформація, можете скористатися спеціальними програмами. Однією з найпростіших програм є CPU-Z. Утиліта безкоштовна. Скачайте і, якщо необхідно, інсталюйте програму. Деякі версії CPU-Z не вимагають установки. Запустіть її. Через секунду з'явиться вікно, в якому буде детальна інформація про ваше процесорі. Можете подивитися його розрядність, кількість кеш-пам'яті і багато інших параметрів.
3
Якщо цієї інформації вам здалося мало, і вам потрібно дізнатися докладну інформацію про процесор і його потенціал, то вам підійде програма Everest. Вона дуже функціональна, але комерційна. Після скачування встановіть Everest на жорсткий диск комп'ютера.
4
Запустіть програму. Зачекайте завершення збору інформації про вашу систему. З'явиться меню програми. Воно буде розділене на дві частини. У правій частині меню буде список всіх основних пристроїв. Вам потрібна «Системна плата», натисніть на неї. Після цього з'явиться список пристроїв, які підключені до вашої материнської плати. У цьому списку виберіть «ЦП», тобто «Центральний процесор». У виниклому вікні буде дуже докладна інформація про ваше процесорі. Знизу вікна є посилання на сайт виробника процесора і на сторіночку, де можна оновити драйвера. Двічі клацніть по посиланню лівою кнопкою мишки, і вона відкриється в інтернет-браузері. Або можете просто скопіювати посилання в адресний рядок браузера.