Як підібрати ресівер до колонок.

Аудіо-відео ресивер (або AV-ресивер) - річ, яка відіграє чи не найголовнішу роль у домашньому кінотеатрі. Справа в тому, що це одночасно і процесор, що перетворить цифровий сигнал в аналогову форму, і підсилювач, що змушує грати колонки, і комутатор відео-сигналів, і радіоприймач. Ресивер - це ціла система різних складових. Отже її вибір повинен бути особливо ретельним.
Інструкція
1
Варто відзначити, що найважливіша частина ресивера, яка відповідає за правильну розшифровку цифрової інформації та за розкладання звуку по декількох каналах - це декодер багатоканального звуку. Тому при виборі AV-ресивера звертайте увагу на наявність декодера стандартних форматів. Якщо ж ресівер не вміє обробляти основні цифрові формати, тоді ви не зможете переглядати деякі фільми або слухати музику. У приклад можна привести функцію роботи декодера з сигналом DTS: якщо вона відсутня, то переглянути фільм такого формату можна буде лише за наявності декодера, вже вбудованого в програвач дисків, або при наявності зовнішнього декодера DTS.
2
Зверніть увагу на те, що сприйняття звуків з колонок в чималому ступені буде залежати від вихідної потужності підсилювача. Така потужність повинна розподілятися рівномірно по всіх каналах. Отже не випускайте з уваги потужність фронтальних і тилових акустичних систем вашого кінотеатру (вона повинні бути скрізь однаковою).
3
Варто також замислитися над тим, для чого саме ви купуєте ресивер. Справа в тому, що для роботи з музичними записами фарбування звуку ресивером буде абсолютно зайвим. А ось в кіно, навпаки, додаткова яскравість звучання виявиться як не можна до речі. Саме тому в деяких моделях ресіверів вже з'явилися перемикачі з музичного на кінотеатральний режим роботи. І якщо ви хочете придбати модель, що називається, два в одному, то має сенс звернути увагу саме на таку розробку.
4
Не забувайте і про сумісність AV-ресивера з широкодіапазонні форматами DVD-Audio і Super Audio CD. Подібні формати припускають роботу ресивера з динамічним діапазоном 120 дБ і в діапазоні частот, який починається від 2-х Гц і закінчується 100000 Гц.
5
Важливо значення при підборі ресивера має цифро-аналоговий перетворювач. Він характеризується частотою дискретизації (її номінал буде вказаний в основних характеристиках приладу). До речі, чим вище опиниться його значення, тим краще.