Як захистити грунт від вітру.

Садовий ділянку - не просто клаптик родючого грунту, з якого періодично можна збирати урожай. За ним необхідно доглядати, захищати його від несприятливих погодних умов, пестити і леліяти. В регіонах, де дмуть сильні вітру, захист від вітрової ерозії є одним з перших пунктів у облаштуванні будь-якого саду і городу. Якщо ви хочете зробити це грамотно, необхідно враховувати кілька простих правил.
Вам знадобиться
  • - сітка рабиця;
  • - штахетник;
  • - огорожі для клумб і грядок.
Інструкція
1
Подбайте про природному захисту від вітру. Дуже хорошим перешкодою для сильних вітрів служать високі дерева або щільні ряди чагарників. Якщо у вас є можливість вибирати, розташуйте ділянку таким чином, щоб хоча б з одного боку він був захищений хвойними або листяними деревами. Влітку таку огорожу буде надійним захистом від сильного вітру, а взимку дозволить затримати сніг та перешкоджатиме видуванню його з вашої ділянки.
2
Встановіть паркан. Помилкою багатьох є установка глухого продувається паркану, який, всупереч розхожій думці, створює на ділянці гіршу атмосферу. Справа в тому, що повітряні потоки обов'язково повинні проходити через ваш сад, забезпечуючи природне провітрювання, перенос пилку вітрозапилюваних рослин і циркуляцію повітря. Якщо ж ви, сподіваючись захистити ділянку від вітру, Обгородіть його високим непроникним парканом, та ще посадіть по периметру густий чагарник - повітря всередині стане «мертвим», а хвороби і шкідники відчують себе набагато краще. Оптимальний варіант - ажурний паркан з паркану або сітки рабиці. Така конструкція не є перешкодою для повітряних потоків, але значно знижує їх швидкість і робить нешкідливими.
3
Подбайте про те, щоб усередині ділянки найбільш відкриті частини ґрунту були захищені деревами або чагарниками. Будь-яка перешкода на шляху сильного вітру підвищує ефективність захисних заходів і дає вам ще одну перевагу. З боку переважаючих вітрів розмістіть малинник або кущі агрусу. Така завіса зупинить сильні пориви вітру і дозволить захистити грунт на відкритих ділянках. Якщо вітер все одно гуляє по землі, встановіть біля грядок і клумб огороджувальні парканчики і подбайте про те, щоб і в центральній частині вашого саду знаходилися рослини, здатні розсіяти повітряні потоки. Прекрасно діють кущі півоній, соняшники або декоративні рослини з широкими великими листками.
Зверніть увагу
Фруктові дерева не дуже добре справляються із захистом від вітру, оскільки основна маса їх гілок і листя знаходиться вище рівня грунту. Якщо на ділянці є місця, котрі піддаються сильній ерозії, зміцните їх за допомогою чагарників, а дерева розмістіть в іншому секторі.
Корисна порада
Якщо у вашому регіоні дмуть сильні вітру, у весняний та осінній період не захоплюйтеся зайвим розпушуванням і перекопкой. Після кожного розпушування ґрунту обов'язково проводите коткування, щоб м'який ніжний поверхневий шар не віднесло вітром.
Урожайність ґрунту на садовій ділянці, в городі чи в полі залежить безпосередньо від заходів щодо запобігання ерозії. Дослідження показують, що затримавши і правильно вживши 1 см талих вод можна збільшити врожайність 1 Га на 1 центнер зерна. Погодьтеся, немало, особливо якщо врахувати, що витрати на влаштування спеціальних споруд або посів спеціальних рослин не вимагає великих витрат.
Інструкція
1
При ухилі ділянки більше 1 градуса, все поля нарізають поперек схилу. Якщо ділянка знаходиться на схилі з ухилом не менше 3 градусів, то обов'язково потрібно вводити сівозміни, спрямовані на захист ґрунту. Сівозміни потрібно насичувати просапної культурою. Якщо схили досить круті, то в сівозміну вводять культури суцільного посіву.
2
При наявності вітрової ерозії, поля необхідно вирівнювати і розташовувати посадки поперек головних вітрів. При цьому ветроударние ділянки потрібно залужівает. Для цього найкраще підходять загородження-куліси з високостебельних рослин.
3
Для того, щоб тала вода утримувалася на ділянці, має сенс сіяти куліси з парних культур. Наприклад, кукурудза і гірчиця. Вони висіваються на початку липня по одному ряду кожні 10-15 см. Це забезпечить хорошу затримку снігу на поле і його рівномірний розподіл. Щоб уникнути промерзання грунту і для повільного танення снігу, сніг ущільнюють через кожні 5-10 см. Танення снігу легко регулювати і за допомогою прийому, званого полосним затемненням. Ці методи значно знижують швидкість ерозійних процесів і допомагають накопичити необхідну вологу.
4
Для захисту схилів крутизною не більше 2 градусів досить оранки зябу упоперек схилу. При крутизні до 5 градусів потрібне додаткове борознування, волкованіе або заглиблення грунту.
5
Універсальний засіб захисту від ерозії - це полосное чергування культур. Висока ефективність цього методу досягається при строгому дотриманні геометричности їх розміщення. Зовсім невелике відхилення може не тільки знизити ефективність, але і концентрувати стік, що ще більше збільшить ерозію грунтів.