Як навчитися робити бокове сальто. Як швидко навчитися зробити сольто.

Хочете навчитися робити бокове сальто? Пам'ятайте, що цей простий у виконанні гімнастичний елемент досить важко освоїти! Але якщо ви запасетеся терпінням, то кілька тренувань допоможуть вам здійснити ваше бажання. Заняття проводите в просторому приміщенні, відпрацьовуючи елементи, обов'язково використовуйте гімнастичні мати, щоб не отримати серйозних травм.
Інструкція
1
Визначте сторону, через яку вам буде зручно робити сальто. Найчастіше це та, з якою виконується «колесо». Багатьом гимнастам зручна саме права сторона.
2
Освойте замах руками - цей основний елемент слід довести до автоматизму. Виконуйте його в положенні бойової стійки (так званої боксерської), при цьому дивіться вперед. Потім починайте плавно опускати праву руку вниз і вперед, ліву ж піднімайте вгору, огинаючи тулуб знизу. Нахиліть набік корпус і, зігнувши ліву ногу, обхопіть її правою рукою. Ліву руку в цей момент підніміть вгору. Виконайте даний рух близько 30 разів.
3
Закріпіть рух, лежачи на матах. Для цього імітуйте елемент «сонечко», тільки при його завершенні підтискайте ноги правою рукою і крутіться на спині, як дзига.
4
Навчіться виконувати угруповання. Сядьте навпочіпки і обхопіть ноги руками - це і є рух угруповання. Його можна виконувати із захопленням ніг як спереду, так і ззаду.
5
Відштовхніться, розвернувшись правим боком з розбігу, підібгавши обидві ноги. Цей рух можна виконати з однієї ноги і одночасним махом іншої або відштовхнувшись відразу обома ногами - все залежить від того, як вам зручніше. Щоб вдало відштовхнутися, поставте ліву ногу на підлогу п'ятою, а потім перекотіться на носок. У такому положенні зробити сильний поштовх складніше, але його тривалість збільшиться, а мах правою ногою буде повніше. Щоб перейти від розбігу до бічного сальто, потрібно виконати невеликий підскок з замахом руками.
6
Потренируйтесь робити вихід з угрупування, випрямивши обидві ноги разом або по черзі. Намагайтеся «вилетіти» якомога вище, щоб приземлитися майже на прямі ноги.
Корисна порада
Основна помилка при навчанні - обертання корпусом не по тій осі, що відбувається через неправильне положення плечового пояса або надто сильного замаху руками. У такому випадку краще починати навчання цьому елементу з висоти помосту, розклавши на підлозі мати.